Ta buiżuteria zachwyca nie tylko kolorem...

Jak to zrobić, by biżuteria była modna, atrakcyjna wizualnie i do tego miała niewygórowaną cenę? Projektant Jacek Szczepański znalazł na to sposób!

Obecnie trendy mody domagają się biżuterii dużej, rzucającej się w oczy, najlepiej jeszcze błyszczącej blaskiem złota i oczywiście nierujnującej portfela. Czy w czasach, kiedy kruszce takie jak złoto i srebro osiągają niebotyczne ceny, da się zaspokoić gusta wymagających i kierujących się modą klientek? Jacek Szczepański udowadnia, że jest to możliwe. Jego patent na połączenie tych wszystkich elementów to ażurowa biżuteria z barwionego mosiądzu. Projektant postawił głównie na wyraziste czerwienie, głębokie zielenie i eleganckie odcienie szarości – w takiej biżuterii trudno pozostać niezauważonym.

Bransolety, pierścienie i kolczyki z mosiężnej kolekcji Jacka Szczepańskiego zachwycają nie tylko kolorem, ale także geometrycznymi formami, głównie kwiatowymi i spiralnymi. „Geometryczne inspiracje i proste formy są ponadczasowe, dlatego zawsze się sprawdzają. Trzeba tylko znaleźć własny sposób ich interpretacji” – przyznaje projektant.  

Pomysł na tę kolekcję dojrzewał przez kilka miesięcy, a jego realizacja została okupiona licznymi eksperymentami z różnymi materiałami. Wszystko po to, by znaleźć materiał idealny – wybór padł ostatecznie na mosiądz. „To wdzięczny materiał, łatwo poddający się obróbce plastycznej” – mówi Jacek Szczepański.  Ale tak naprawdę dla projektanta duże znaczenie miała jego niewygórowana cena, zwłaszcza w odniesieniu do obecnie bardzo już drogiego srebra i złota. „Dzięki temu mogę inspirować się trendami mody i zaproponować to, czego kobiety pragną najbardziej: elegancką, atrakcyjną wizualnie oraz cenowo biżuterię” – wyjaśnia.

Jacek Szczepański zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem biżuterii od 17. roku życia. Od zawsze interesował się malarstwem, rzeźbą i grafiką – te dziedziny sztuki są dla niego inspiracją i znajdują odzwierciedlenie w jego biżuterii.