plzh-CNenetdelvltnorues

Cechą charakterystyczną i punktem wyjścia do wielu projektów biżuterii Alicji i Jakuba Wyganowskich są tzw. makarony – w różnych wersjach i zdobieniach były one bohaterem pokazu mody, gdzie tło stanowiły sukienki Joanny Weyna (PUDU).

Styl biżuterii Alicji i Jakuba Wyganowskich jest spójny, w projektach kładą nacisk przede wszystkim na estetykę i funkcjonalność biżuterii rozumianej jako przedmiot użytkowy. Od niespełna 30 lat starają się przede wszystkim rozwijać ten własny, rozpoznawalny styl. Projektując, nie kierują się trendami mody, choć świadomie biorą pod uwagę charakter czasów współczesnych i gusta odbiorcy. Chętnie sięgają po swoje starsze wzory, dokonując ich swoistej reinterpretacji. „Zawsze ważne dla nas było stworzenie wspólnego stylu projektowanych przedmiotów, które miały być przede wszystkim estetyczne i funkcjonalne” – twierdzą zgodnie.

Pokaz został przygotowany w ramach programu promocji branży jubilerskiej i bursztynniczej i odbył się w ramach warszawskich targów Złoto Srebro Czas.