plzh-CNenetdelvltnorues

Biżuteria Horsecka Jewelry znalazła się na okładce lipcowo-sierpniowego wydania JCK – najbardziej prestiżowego magazynu branży jubilerskiej w USA. Biżuteria polskiego projektanta po raz pierwszy zdobi okładkę JCK w jego niemal 150-letniej historii.

1772 2„Sukces ten cieszy nas tym bardziej, iż na amerykańskim rynku jesteśmy obecni zaledwie od czerwca tego roku” – mówi Lucjan Tomaszewski. Właśnie wtedy projektantka po raz pierwszy prezentowała swoją biżuterię na targach JCK w Las Vegas w sektorze Design Center, gdzie od razu została zauważona.

Na okładce lipcowo-sierpniowego wydania został zaprezentowany srebrny naszyjnik z kolekcji Prison. Kolekcji, w której przedmioty nie mają być „ładne” i nie są bezpośrednią opowieścią, lecz formą wypowiedzi przekornej. Klimat uwięzienia prowokuje do rzucenia wyzwania wszelkim ograniczeniom. Ograniczeniom, które nie pozwalają otworzyć się na piękno, oddać wyobraźni. Unika nadmiernej łatwości przekazu i płytkiej jednoznaczności, lecz równocześnie nie odnosi się tylko do siebie, nie zamyka się w formie i znaczeniach, których nikt nie rozumie. Materiały użyte w kolekcji to srebro, w wersji naturalnej i pozłacanej ożywione błyskiem cyrkonii lub żywym kolorem kamieni szlachetnych.