plzh-CNenetdelvltnorues

Pomysłodawcą ustawienia planszy w widocznym miejscu w Jantarze jest Michał Fatyga – projektant biżuterii, mieszkaniec Jantaru, gdzie od 5 lat prowadzi galerię z biżuterią własnego autorstwa. Zamiast narzekać, że klienci kupują głównie chińskie pamiątki, nawet jeśli stać by ich było na lepszą jakość za wyższą cenę, postanowił w nietypowy sposób poinformować ich o istnieniu biżuterii artystycznej z bursztynem polskich twórców. Na ulicy Morskiej, głównym szlaku wiodącym na plażę, ustawił planszę o rozmiarach 3 m x 1,5 m, na której pod hasłem „Biżuteria artystyczna z bursztynem” umieścił fotografie prac wybranych polskich projektantów i artystów plastyków: Andrzeja Jacyszyna, Sławy Tchórzewskiej, Jacka Ostrowskiego, Mariusza Fatygi, Michała Fatygi, Anny Kamińskiej, Romana Kowalkowskiego, Andrzeja Kupniewskiego, Jolanty Kupniewskiej, Anny Betley, Bartosza Marii Chmielewskiego, Marcina Bogusława, Michała Fatygi, Mai Woźniak, Justyny Stasiewicz, Katarzyny Zięby, Wojciecha Rygało, Małgorzaty Podleśnej-Zdunek.

„Teraz już wszyscy ją zobaczą” – komentuje żartobliwie. Ale czy przyjdą ją kupować? „Oczywiście będę się cieszyć, jeśli ta forma promocji przełoży się na wyniki sprzedaży nie tylko w mojej galerii, ale wcale nie to jest dla mnie najważniejsze: jestem bardzo zadowolony, że udało mi się ten pomysł zrealizować i że został dobrze oceniony. To mnie zmotywowało, mam już parę nowych, fajnych pomysłów – w tym roku już za późno na ich realizację, ale już dziś zapraszam do współpracy pomocników i sponsorów” – mówi Michał Fatyga.

Galeria foto: zdjęcia prac Anny Betley, Bartosza Marii Chmielewskiego, Andrzeja Jacyszyna, Anny Kamińskiej, Romana Kowalkowskiego, Jolanty Kupniewskiej,  Andrzeja Kupniewskiego, Marcina Bogusława, Mariusza Fatygi, Michała Fatygi, Jacka Ostrowskiego, Małgorzaty Podleśnej-Zdunek, Wojciecha Rygało, Justyny Stasiewicz, Sławy Tchórzewskiej, Mai Woźniak, Katarzyny Zięby.