plzh-CNenetdelvltnorues

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników po raz trzeci ogłosiło konkurs na Najlepszego Klienta Branży Bursztynniczej – w tym roku ten honorowy tytuł otrzyma Vivian Yang, właścicielka firmy SAGE Amber z Chin.

Vivian Yang jest partnerem handlowym niemal całej branży polskich firm jubilerskich specjalizujących się w bursztynowej biżuterii. Jak napisano w zgłoszeniu jej kandydatury, Vivian Yang wykazała się rzetelnością swoich praktyk kupieckich, uczciwością w biznesie i dbałością o nieskazitelny wizerunek bursztynu bałtyckiego. Niestrudzenie promuje bursztyn bałtycki organizując liczne imprezy promocyjne na wysokim poziomie, współpracując z polskimi placówkami konsularnymi oraz z Ambasadą RP w Pekinie i corocznie uczestnicząc w najważniejszych dla branży bursztynniczej imprezach targowych Amberif oraz Ambermart. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z mediami, inspirując branżę do rozwoju i dbałości o jakość produktów, jak również bezpośrednio wpływając na pozytywne postrzeganie Polski. Za jej pośrednictwem Polski Bursztyn Bałtycki dociera do najdalszych zakątków Chin i zyskuje renomę należną największym skarbom natury.

Nagroda została przyznana na drodze plebiscytu w szeregach członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników. W szranki stają te firmy, które są klientami branży bursztynniczej, a w swojej działalności kierują się rzetelnością, terminowością, etyką biznesu, a jednocześnie promują bałtycki bursztyn na swoich rynkach i przekonują klientów o jego wyjątkowej wartości. W tym roku zgłoszono następujące kandydatury: Nancy Chui (Amberozia ltd, Hong Kong), Janfeng Gao (Świat Chin, Polska), Tomasz Mikołajczyk (Galerie Boruni, Polska), Stanisław Stępień (Natalex, Francja) oraz Vivian Yang (Sage Amber ltd, Chiny). 

Nagrodą jest statuetka zaprojektowana i ufundowana przez prezesa MSB Mariusza Drapikowskiego, przedstawiająca dwa skrzydła symbolizujące owocną współpracę pomiędzy producentami i dystrybutorami biżuterii bursztynowej: „Dwa skrzydła, bez których nie da się wznieść w górę”. Dotychczasowymi laureatami byli: Stephanie i Christopher Stepien z Vessel International (2011) oraz Virginija i Kazimieras Mizgiris (2012).


Polecamy informacje związane z tym tematem:
Chiny to skomplikowany rynek – rozmowa z Nancy Chui
Bursztynowy boom w Chinach – rozmowa z Vivian Yang
Ratujmy rynek bursztynu – rozmowa z Tomaszem Mikołajczykiem