plzh-CNenetdelvltnorues

Polscy artyści, ich kreatywność oraz projekty ubrań i biżuterii są już po raz trzeci promowane w kalendarzu ambasady polskiej w Paryżu. A w nim takie nazwiska jak Gosia Baczyńska, Anna Orska, Tomasz Ossoliński czy Marta Ruta.

Po sukcesie trzech poprzednich edycji kalendarza Ambasady Polskiej w Paryżu ambasador Tomasz Orłowski, jego żona Alexandra oraz fotograf Piotr Stokłosa zdecydowali się na kontynuację tego projektu artystycznego w edycji na rok 2012. Jego celem jest promocja polskich artystów i ich kreatywności, jak również prezentacja unikalnych polskich produktów nie tyko we Francji.

Tematem tegorocznych fotografii jest odniesienie do świata marzeń i snów w połączeniu z najciekawszymi projektami polskich twórców mody w sesji zdjęciowej wewnątrz rezydencji Ambasadora Polski we Francji – Hotelu Monaco. Twórcami strojów, w których wystąpiły modelki, są: Gosia Baczyńska, Bohoboco, Mariusz Brzeziński, Małgorzata Dudek, PR Moda, Joanna Klimas, Sophie Kula, La Mania, Agnieszka Maciejak, Maldoror, Tomasz Ossoliński, Mariusz Przybylski, Marta Ruta, So Kiki. W sesji wykorzystano biżuterię Anny Orskiej, Violi Lee oraz Olgi Kiwerski (Vaskolg). Buty pochodzą z najnowszej kolekcji Nicholas Kirkwood.

Podobnie jak poprzednie edycje kalendarza w formie drukowanej, również tegoroczny nakład został przekazany współpracownikom Ambasady Polskiej w Paryżu, przedstawicielom francuskiego rządu oraz rozdawany jako specjalny prezent noworoczny dla szefów misji dyplomatycznych akredytowanych we Francji.