plzh-CNenetdelvltnorues

„Ze względu na przesunięcie terminu obrad jury zmienia postanowiliśmy także przedłużyć termin nadsyłania prac do konkursu ‘Bursztyn i piłka’” – wyjaśniła Renata Adamowicz, zastępca kierownika Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Dzięki temu uczestnicy zyskują czas do 17 lutego.

Ale to nie jedyna zmiana, jaką wprowadzili organizatorzy. Ambasador Bursztynu Lidię Popiel zastąpi w jury Anna Zbierska, dyrektor Wydziału Promocji Miasta Gdańska, która jest odpowiedzialna za promocję Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 w tym mieście. „Wszystkie te zmiany wynikają z trudności w zgraniu terminów wszystkich członków jury i bardzo serdecznie wszystkich za to przepraszamy” – wyjaśniła Renata Adamowicz. Przekazała także dobrą wiadomość: konkurs „Bursztyn i Piłka” został objęty honorowym patronatem przez Minister Sportu i Turystyki Annę Muchę.

Konkurs „Bursztyn i Piłka” został ogłoszony w listopadzie ubiegłego roku i będzie się odbywał równolegle w Polsce i Ukrainie na równoprawnych zasadach. Organizatorem w Polsce jest Muzeum Bursztynu w Gdańsku, a w Ukrainie realizatorzy projektu „Ukraiński Bursztynowy Świat”. Jego przedmiotem jest gadżet reklamowy związany z piłką nożną i bursztynem upamiętniający te mistrzostwa: w kategorii ekskluzywnej (cena autorska do 200 zł) i popularnej (do 50 zł).

Pierwsze prace już dotarły do organizatora. „Zainteresowanie konkursem jest duże, mamy wiele telefonów z całej Polski z zapytaniami zarówno od znanych nam projektantów, ale też – co nas szczególnie cieszy – od zupełnie nieznanych” – mówi Renata Adamowicz. Jury wyłoni zwycięzców podczas obrad 1 marca. Ogłoszenie nazwisk oraz wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej Gali Mody i Bursztynu Amberif 2012 już 21 marca, a dzień później Muzeum Bursztynu zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej do swojej siedziby na Targu Węglowym w Gdańsku.

Wcześniejsze wiadomości na ten temat:
Bursztyn i Piłka