plzh-CNenetdelvltnorues
Z pokazu "We własnym stylu"

W najbliższy poniedziałek 21. marca w ramach cyklu Współczesna Sztuka Złotnicza w Teatrze Współczesnym w Warszawie w odbędzie się wernisaż wystawy biżuterii Sławy Tchórzewskiej połączony z pokazem odzieży Ewy Godun.

Sława Tchórzewska jest absolwentką kierunku Projektowania Biżuterii łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W jej ozdobach brak jest pogoni za trendami – każda nowa kolekcja wynika z przemyśleń i prób ukazania teoretycznie popularnego materiału w całkowicie nowy sposób. Widać w nich też wielką fascynację formami organicznymi, światem roślin i otaczającej artystkę rzeczywistości, z której wyłapuje ona „smaczki” będące bodźcem do tworzenia nowych wzorów. Bardzo ważnym elementem w jej pracach, wręcz znakiem firmowym, jest blacha ze srebra pokryta malarskim grawerunkiem wypracowanym na setkach całkowicie ręcznie wykonanych egzemplarzy.

Ewa Godun od 30 lat projektuje ubrania oraz obuwie dla ludzi biznesu, polityków jak i swoich wieloletnich klientek z Polski i z zagranicy. Specjalizuje się w doborze stylistycznym i kolorystycznym, dopasowanym do charakteru ubieranego przez nią człowieka.

Obie projektantki połączyły swoje siły i stworzyły kolekcję, która po raz pierwszy została pokazana w Filharmonii Bałtyckiej podczas Gali Bursztynu i Mody Amberif 2011 „We własnym stylu”.

Teatr Współczesny w Warszawie, ul. Mokotowska 13
21.03 (g.18.00 wernisaż) – 8.05.2011