plzh-CNenetdelvltnorues
15 listopada we wrocławskim hotelu Mercure Panorama przy Placu Dominikańskim odbędzie się seminarium biznesowe pt. „Hongkong: Zbuduj Swój Biznes z Chinami”.

Seminarium jest organizowane przez Radę Rozwoju Handlu Hongkongu (Hong Kong Trade Development Council – HKTDC); Biuro Ekonomiczno-Handlowe Specjalnego Okręgu Administracyjnego Hongkongu (Economic and Trade Office – ETO), Zachodnią Izbę Gospodarczą (ZIG) oraz firmę Dragon & Eagle Sp.z o.o. (przedstawiciela HTDC).
Seminarium będzie prezentowało Hongkong oraz targi tam organizowane jako doskonałą bramę do wejścia na rynek azjatycki, a w szczególności chiński, z własnymi produktami, oraz miejsce do zawierania kontraktów z tamtejszymi producentami i dostawcami. Seminarium skierowane jest do różnych branż. Dla branży bursztynniczej ciekawą ofertą może być organizowana przez HTDC misja handlowa na targi biżuterii Hong Kong International Jewellery Show 2008, które odbędą się 4-8 marca 2008. Informacje o tych targach będą także prezentowane podczas spotkania. Firmy z Polski mogą korzystać z dofinansowania ze strony organizatorów targów oraz środków Ministerstwa Gospodarki. Seminarium ma charakter informacyjny i jest bezpłatne. Udział w seminarium jest wyłącznie na potwierdzone zaproszenia faksem lub mailem.

Organizator:
Dragon & Eagle Sp.z o.o.
tel. 062/ 767 32 38
fax. 062/ 767 34 89
www.chinapoland.com


Hong Kong International Jewellery Show 2008

W dniach 4-8 marca 2008 w Convention and Exhibition Centre w Hongkongu odbędzie się 25. edycja targów biżuterii Hong Kong International Jewellery Show 2008.
Organizatorzy spodziewają się ponad 2.100 wystawców – producentów biżuterii, kamieni, pereł, zegarków. Targi te są jednym z największych wydarzeń branży jubilerskiej na świecie.
Zeszłoroczne targi zgromadziły na ponad 66.000 m2 ekspozycji 2.185 wystawców. Organizator targów Hong Kong Trade Development Council poprzez swoje przedstawicielstwa na całym świecie organizuje na targi kilkadziesiąt misji handlowych z różnych krajów świata i zaprasza kluczowych kupców z głównych rynków jubilerskich. Hongkong jest największą strefą wolnocłową na świecie, jest jednym z najważniejszych centrów handlowych i wystawienniczych Azji południowo-wschodniej i jednocześnie największą i najłatwiej dostępną bramą do Chin. Do Hongkongu nie są wymagane wizy.
Coraz więcej polskich firm zaczyna interesować się tymi targami, co zostało zauważone przez organizatora targów. Działająca poprzez sieć ponad 40 przedstawicielstw, półrządowa Hong Kong Trade Development Council zajmuje się między innymi organizacją sponsorowanych misji handlowych na targi. Azja jest olbrzymim i dobrym rynkiem zbytu dla producentów bursztynu. Co roku w Hongkongu wystawia się kilka polskich firm, które z powodzeniem sprzedają coraz bardziej modny w Chinach bursztyn. Jednocześnie jest to stale niezagospodarowany rynek, a jako że targi odwiedzają goście z całego regionu Azji i Pacyfiku, można liczyć na dużą liczbę klientów nie tylko z Chin.

Foto: targi

Więcej informacji o targach:
www.hkjewellery.com
www.chinapoland.com.pl