plzh-CNenetdelvltnorues
Art7 - laureat konkursu publiczności w Lizbonie

Publiczności odwiedzającej wystawę Designed in Poland w Lizbonie najbardziej spodobała się biżuteria Art7 i Jacka Ostrowskiego oraz porcelana z Ćmielowa.

W konkursie dla publiczności na najciekawszy eksponat wystawy pierwsze miejsce zdobyła biżuteria bursztynowa firmy Art7 Wojciecha Kalandyka (firma otrzyma nagrodę specjalną Prezesa Zarządu PAIiIZ). Drugie miejsce w konkursie zajęła kolekcja biżuterii zdobionej bursztynem Jacka Ostrowskiego, a trzecie porcelana z Ćmielowa. Wśród wszystkich głosujących rozlosowano 5 nagród – upominków ufundowanych przez PAIiIZ.

1836 21836 3
Portugalska odsłona wystawy Designed in Poland prezentowana była w dniach 23-27 października w centrum kultury i sztuki Centro Cultural de Belém w Lizbonie. Można było na niej oglądać 400 eksponatów – nowoczesne projekty reprezentantów polskiej sztuki złotniczej i użytkowej: odzież, biżuterię, szkło artystyczne i użytkowe, porcelanę i inne elementy wyposażenia wnętrz. Otwarcie wystawy uświetnił pokaz mody Natashy Pavluchenko zatytułowany Tristezza, wzbogaconej o dodatki według pomysłu projektantki i stworzone przez Slava Nowosada. Wystawa zorganizowana została przez PAIiIZ we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Lizbonie.

Na zdjeciu: Pierścionek autorstwa Jacka Ostrowskiego oraz figurka z porcelany firmy Ćmielów.