plzh-CNenetdelvltnorues

Z myślą o nadchodzących wiośnie i lecie Izabela Gutowska stworzyła nową linię biżuterii – utrzymaną w charakterystycznej dla niej stylistyce, a przy tym jeszcze bardziej delikatną, wręcz bajkową... 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, powstała linia biżuterii subtelnej, zwiewnej, przemawiającej do emocji głównie za sprawą pastelowych barw, kolorowych kamieni i romantycznych form. „Zależało mi na tym, by przywoływała na myśl ulotne chwile, by budziła skojarzenia z tęczą” – wyjaśnia swoje inspiracje projektantka. Czy jej się to udało? Wystarczy tylko spojrzeć na biżuterię.

Również w tej nowej linii główną rolę grają kolorowe kamienie naturalne, choć tu występują w bardziej pastelowych odcieniach. Baśniowe zestawienia tworzą ametyst, kamień księżycowy, labradoryt, opal, kwarc różowy i turkus. Budują one barwne tło dla różnych odmian naturalnego bursztynu bałtyckiego – od słomkowych, przez mleczne i miodowe, po jego najciekawsze formy pełne tajemniczych inkluzji i niesamowitych odcieni. Romantyczno - wiosenny charakter tworzonych przez nie kompozycji podkreślają srebrne oprawy ze złoconymi elementami zdobniczymi, dodatkowo akcentujące urodę bursztynu. I choć oprawy są nieco bardziej masywne, nie zaburzają efektu delikatności i ulotności. Bliskość z naturą podkreślają również naturalne skóry o soczystych barwach – „wkradły” się one do obydwu linii, dodatkowo wzmacniając efekt kolorystyczny.

Wiosennych akcentów nie zabraknie także w dobrze przyjętej kolekcji minionego sezonu „Wehikuł czasu”, w której Izabela Gutowska będzie kontynuowała sentymentalną podróż do przeszłości, tworząc utrzymane w ziemistych kolorach kompozycje z użyciem starych zegarków i amonitów oraz klasyczne połączenia bursztynu z czerwienią czy granatem.

Nowe kolekcje będą prezentowane w nowej aranżacji na targach Amberif w Gdańsku.