plzh-CNenetdelvltnorues

„Niewielu jest takich projektantów jak Jacek Ostrowski, którzy rozumieją potrzeby rynku i potrafią na nie odpowiednio zareagować” – powiedziała właścicielka galerii YES Magdalena Kwiatkiewicz na wernisażu jego wystawy Twoje kolory.

Wystawa stanowi swoisty przekrój jego dotychczasowych osiągnięć. Odwiedzający mają okazję zobaczyć rzadko już prezentowaną architektoniczną biżuterię srebrną zdobioną bursztynem lub kryształami Swarovski Elements, m.in. słynny już pierścień Dragon oraz kolekcje X-Play, Space czy Modern. Podobnie jak wykonane ręcznie srebrne zegarki zdobione bursztynem z limitowanej kolekcji mają one świadczyć nie tylko o kreatywności, ale także o zdolnościach warsztatowych Jacka Ostrowskiego. Natomiast kolekcje Big Ring czy Street Line to – jak sam określił na wernisażu – zabawa z kolorem i formą. „Z założenia miały być modowe: przede wszystkim kolorowe, by każdy mógł z tej bogatej palety barw wybrać coś dla siebie” – wyjaśnił.

„W Polsce wielu jest artystów i producentów, ale mało naprawdę dobrych designerów, którzy rozumieją ducha współczesnej biżuterii. Jacek Ostrowski należy do grona tych nielicznych, którzy to potrafią. O biżuterii myśli całościowo, nie zapominając przy tym również o pomysłowych, zaprojektowanych indywidualnie do kolekcji opakowaniach” – podkreślała Magdalena Kwiatkiewicz.

Biżuteria Jacka Ostrowskiego idealnie wpisuje się w filozofię Galerii YES, która od początku istnienia, a więc od 15 lat, ma z założenia promować nie tylko artystów-złotników, ale i także atrakcyjny design i modę.

Wystawa Twoje kolory
11.04 - 25.05.2014
Galeria YES, Poznań


Polecamy:

W symbiozie z nowoczesnym światem - rozmowa z Jackiem Ostrowskim