plzh-CNenetdelvltnorues

Uroczystemu otwarciu Muzeum Bursztynu towarzyszył pokaz mody. Goście zobaczyli m.in. Amber Wedding z wyjątkowymi kreacjami Danuty Burczik-Kruczkowskiej i Joanny Weyna.

Kolekcja Joanny Weyna Amber Wedding to taka inna wersja ślubnego stroju. Inspiracją do stworzenia „innej” kolekcji sukien ślubnych-nieślubnych były prośby klientek, które podobnie jak sama projektantka niechętne są gorsetom, koronkom i zdobieniom. I tak powstały suknie ślubne dalekie od powszechnych wyobrażeń i stereotypów. Mimo to – a może właśnie dlatego? – szykowne i eleganckie. Nowoczesne i ponadczasowe.

Tak wyjątkowa kolekcja sukien ślubnych wymaga wyjątkowej biżuterii. Takiej, która pięknie uzupełni ich prosty krój oraz podkreśli białe i beżowe odcienie. Idealnym rozwiązaniem są tu bursztynowe naszyjniki Danuty Burczik-Kruczkowskiej: co najmniej równie niestereotypowe co suknie. Projektantka sięgnęła po dość powszechny motyw korali, bursztynowe kulki w odcieniach bieli, żółci i szarości połączyła ze złotem i… zaskoczyła niebanalnymi efektami. 

Premiera pokazu miała miejsce na Gali Mody i Bursztynu Amberif 2013 w Gdańsku.