plzh-CNenetdelvltnorues

Tak brzmi temat konkursu sztuki jubilerskiej towarzyszącego XVI Międzynarodowym Bałtyckim Targom Jubilerskim Amber Trip w Wilnie. Organizator oczekuje prac nawiązujących do aktualnych problemów społecznych.

Na co reaguje dziś człowiek i co go niepokoi w życiu osobistym, społecznym czy też w skali globalnej? Na co szczególną uwagę zwracają artyści i jakie aktualne wydarzenia budzą ich emocje i zmuszają do refleksji? Jakie czynniki zewnętrzne i wewnętrzne sprawiają, że ich serca biją mocniej? Może brutalna prawda lub kłamstwo z premedytacją? Może zagrożenie? Zamach? Prowokacja? Paradoks? Lęk lub presja? Może tylko fizyczny strach przed atakiem serca, przed śmiercią? A może wręcz przeciwnie – szczęśliwe zakończenie i śmiech...?
Skala biżuterii nie jest zagrożeniem – widz czuje się olbrzymem przed niewielkim dziełem jubilerskim... Ale czy naprawdę...? Zapraszamy twórców do przedstawienia swoich pomysłów.

Organizator

Zgłoszenia i prace artystów są przyjmowane do 25 lutego 2019 r. Międzynarodowe jury przyzna nagrody w następujących kategoriach: Grand Prix; Bursztynowej, Obiekt; Biżuteria; Nagroda publiczności, biorąc pod uwagę przede wszystkim kreatywność i oryginalność prac, jak również profesjonalizm twórcy oraz estetykę wykonania. Prace nie powinny przekraczać wymiarów 500x500x500 mm, dozwolone jest użycie wszelkich materiałów, preferowany jest bursztyn.

Nazwiska laureatów konkursu zostaną ogłoszone podczas XVI Międzynarodowych Bałtyckich Targów Jubilerskich Amber Trip w dniach 13-16 marca 2019 r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w magazynie „Baltic Jewellery News“, a nagrodą dla zwycięzcy będzie bezpłatne stoisko na targach Amber Trip w 2020 roku. Wzorem poprzednich edycji organizator planuje prezentację prac konkursowych na różnych targach jubilerskich w Europie, m.in. podczas Legnickiego Festiwalu SREBRO oraz w galeriach sztuki w Litwie.

Konkurs sztuki jubilerskiej Amber Trip 2019: „SWOBODNE BICIE SERCA / RANDOM RAPID HEARTBEATS“
zgłoszenia: 25 lutego 2019
ogłoszenie wyników: 13-16 marca 2019