plzh-CNenetdelvltnorues

„Od wielu lat dzieli się pani swoją sławą, a ta sława pozwala pani pomagać innym. I za to chciałbym podziękować” – powiedział o. Filip Buczyński, wręczając Justynie Steczkowskiej honorowe wyróżnienie Bursztynowej Róży za działalność charytatywną.  

„Myślę, że to jest taki jasny kierunek, który pani swoją dobroczynną działalnością nadaje wszystkim celebrytom. By, jak powiedziała Magdalena Różczka, laureatka tego wyróżnienia z 2011 r., będąc znanym, pomagać jeszcze bardziej. Proszę przyjąć tę różę jako wyraz mojego ogromnego uznania i szacunku, za te lata pomocy, m.in. Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, poświęcając swoje serce i czas” – powiedział o. Filip Buczyński. To właśnie on, jako laureat tego wyróżnienia z poprzedniego roku, miał przywilej wskazania kolejnego kandydata. Symboliczną nagrodą za tę pomoc niesioną potrzebującym jest Bursztynowa Róża wykonana przez znanego mistrza bursztynnictwa Mariusza Drapikowskiego i przyznawana pod hasłem „warto się dzielić”.

„Zachęcam, byście wspierali działalność hospicjum i przekazywali informacje o jego istnieniu, pomagając w ten sposób nie tylko podopiecznym, ale również rodzicom, którzy potrzebują chwili wytchnienia od 24-godzinnej opieki nad swoimi chorymi dziećmi. Dziękuję za tę nagrodę” – powiedziała Justyna Steczkowska. Wokalistka chętnie dzieli się swoim talentem, często dając charytatywne koncerty lub przekazuje dary na aukcje, z których dochód przeznaczany jest na leczenie osób chorych – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Choć najmocniej związana jest z Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, którego jest ambasadorką, pomaga również innym. „My, znani ludzie, staramy się, jak możemy” – podsumowała.

Honorowe wyróżnienie Bursztynowej Róży przyznawane jest od 2008 r. przez środowiska skupione wokół targów Złoto Srebro Czas za wrażliwość społeczną i pomoc okazywaną potrzebującym. Dotychczasowymi laureatami są Maria Kaczyńska (2008), Jadwiga Czartoryska z Fundacji Orange (2009), Małgorzata i Tomasz Osuchowie – Fundacja Spełnionych Marzeń (2010), Magdalena Różczka (2011) i o. Filip Buczyński – Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia (2012). Targi Złoto Srebro Czas chcą w ten sposób udowodnić, że różne środowiska mogą się mobilizować wokół szczytnych i pożytecznych celów.

Materiał prasowy targów Złoto Srebro Czas