plzh-CNenetdelvltnorues
Naszyjnik Bursztynowe Usta

Jeśli się nad tym głębiej zastanowić, informacja ta może być co najmniej zaskakująca. Firma, która powstała trzy dekady temu i zaczynała od biżuterii jak na owe czasy standardowej, dziś słynie z nowatorskiego, unikatowego i na wskroś współczesnego wzornictwa biżuterii z bursztynem. Niemożliwe? A jednak!

„W pewnym momencie zrozumiałem, że pragnę odczuwać więcej satysfakcji z tego, co robię. Zacząłem współpracę z projektantami” – mówi  Wojciech Kalandyk. Od tego czasu powstało wiele świetnych, nowatorskich realizacji, które niewątpliwie przejdą do klasyki gatunku. Wśród nich z całą pewnością znajdą się takie prace jak: Stalaktyt (2007), String (2008), Usta (2008), Shark (2008), Sevenspaces (2010) oraz Oxygen (2010). Ale Art7 to nie tylko unikaty oraz krótkie serie: firma dokonała swoistej rewolucji także w dziedzinie biżuterii komercyjnej z bursztynem, stawiając na ciekawy pomysł, prostotę rozwiązań, rzeźbiarskość projektu, ale też pewien intrygujący rodzaj niedomówienia i wolnej przestrzeni pozostawionej dla odbiorcy z wyobraźnią. To wszystko powoduje, że dziś Art7 jest synonimem nowatorstwa, otwartości i kreatywności w projektowaniu biżuterii – nie tylko tej z bursztynem.

Wybrane realizacje, które stały się znakami rozpoznawczymi Art7 – ale też krokami milowymi w historii współczesnej biżuterii z bursztynem – będzie można oglądać na targach Amberif w Gdańsku na okolicznościowej ekspozycji  na stoisku Art7. Swoistym podsumowaniem minionych trzech dekad będzie także pokaz „Wonderland” na Gali Mody i Bursztynu Amberif. Na wybiegu ze strojami Alicji Alchimionek pojawią się zarówno prace nagradzane (także w międzynarodowych konkursach i wystawach), jak i projekty łączące bursztyn z kamieniami naturalnymi i szlachetnymi, oraz biżuteria srebrna bez kamieni. Część z nich została przygotowana specjalnie na ten pokaz i są to powiększone i rozbudowane wersje wybranych modeli.

Przeszłość nie pozwoliła jednak zapomnieć o teraźniejszości i o tym, że targi Amberif są przede wszystkim miejscem prezentacji nowości. Najnowsza kolekcja będzie odzwierciedleniem  kreatywności projektantów Art7 i ich indywidualnych inspiracji aktualnymi trendami. O tym, że idealnie się w nie wpisują, świadczy fakt, że pierścionki modułowe Ring+ oraz pierścień z ornamentyką inspirowaną barokiem były prezentowane podczas seminarium o trendach Mikro- i makrotrendy na targach Inhorgenta Munich.

Jubileusze zawsze są okazją do postawienia sobie pytania o przyszłość. „Dotychczasowe osiągnięcia firmy, z których, nie ukrywam, jestem naprawdę dumny, mobilizują do dalszych wysiłków. Dlatego zrobimy wszystko, by w dalszym ciągu zadowalać zwolenników naszej biżuterii. Jestem też przekonany, że jeszcze nie raz uda nam się ich pozytywnie zaskoczyć” – obiecuje Wojciech Kalandyk.

Polecamy:
To przecież żaden problem – rozmowa z Wojciechem Kalandykiem i Maciejem Rozenbergem z firmy Art7