plzh-CNenetdelvltnorues

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników po raz drugi ogłosiło konkurs na Najlepszego Klienta w Branży Bursztynniczej – w tym roku ten honorowy tytuł otrzymali Virginija i Kazimieras Mizgiris z firmy Amber Gallery, właściciele kilku galerii oferujących wyselekcjonowane wyroby ze „złotem Bałtyku” w Litwie.

Kazimieras Mizgiris wraz z żoną Virginiją prowadzi galerię-muzeum w Nidzie oraz muzeum-galerię i Centrum Sztuki Bursztynu Bałtyckiego w Wilnie, gdzie nie tylko oferuje wysokiej klasy wyroby z bursztynu bałtyckiego, ale także prezentuje bogate i interesujące zbiory naturalnych brył oraz inkluzji, prowadzi działalność edukacyjną: wykłady, prelekcje oraz pokazy obróbki bursztynu. Od początku postawił także na współpracę z artystami – do Domu Artysty w Nidzie zaprasza nie tylko litewskich twórców, którzy na miejscu tworzą unikatowe dzieła z bursztynu bałtyckiego.

Galerie Mizgirisów słyną z prezentowania dobrych, awangardowych i również drogich wyrobów z bursztynu. Nie tylko promocja, wydawane albumy, czy organizowane wystawy, lecz również dobry design w sprzedaży i sukces komercyjny jest wyróżnikiem ich wyjątkowych przedsięwzięć.

Nagroda została przyznana na drodze plebiscytu w szeregach członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników. W szranki stają te firmy, które są klientami branży bursztynniczej, a w swojej działalności kierują się rzetelnością, terminowością, etyką biznesu, a jednocześnie promują bałtycki bursztyn na swoich rynkach i przekonują klientów o jego wyjątkowej wartości.

Statuetka zaprojektowana i ufundowana przez prezesa MSB Mariusza Drapikowskiego przedstawia dwa skrzydła symbolizujące owocną współpracę pomiędzy producentami i dystrybutorami biżuterii bursztynowej – „dwa skrzydła, bez których nie da się wznieść w górę”. Zostanie ona wręczona laureatom w czasie targów Amberif 21 marca o godz. 15.30.