plzh-CNenetdelvltnorues

Punktualnie pierwszego dnia wiosny na targach Amberif w Gdańsku Pracownia Paragon Dariusza Grzenkowskiego przedstawi nową kolekcję wiosenno-letnią biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Główną rolę – jak zwykle – będzie odgrywał w niej bursztyn, choć tym razem będzie naprawdę wyjątkowy: naturalny, bałtycki i niebieski.

Inspiracją do stworzenia Blue Amber Collection był naturalny bursztyn bałtycki z lekkim błękitnym zabarwieniem – bardzo rzadki i wyjątkowo piękny. Kamienie były gromadzone przez kilka lat – obecnie udało się ich zebrać na tyle dużo i na tyle ciekawych, by osnuć wokół nich całą kolekcję, w której wyjątkowe naturalne formy zostały zamknięte w dopasowanych oprawach ze srebra i srebra złoconego. Te zaś zostały tak zaprojektowane, by jak najmniej ingerować w naturalną formę kamienia. „Nie chcemy ani poprawiać natury, ani też jej psuć, tylko jak najlepiej wyeksponować w naszej biżuterii” – wyjaśnia filozofię firmy jej właściciel Dariusz Grzenkowski.

Właśnie dlatego najważniejszą rolę w biżuterii firmy Paragon odgrywają kamienie. Na pierwszym planie bursztyn, ceniony szczególnie za „przepiękne barwne kompozycje, jakie wymalowała sama natura” i nieograniczoną pozytywną energię, ale przede wszystkim za „inspiracje do tworzenia pięknych rzeczy”. Lata doświadczeń w pracy z bursztynem umocniły także wiarę w jego magiczne, prozdrowotne właściwości. A obserwowanie, jak ten się pięknie „starzeje”, zmienia barwy – czyli cały czas żyje – czyni go w odbiorze bardziej atrakcyjnym niż niekiedy nawet sam diament.

Każdy kamień ma swoją naturę, właściwy sobie urok i blask, które w pracowni Paragon są wyjątkowo cenione i umiejętnie eksponowane. Bursztyn, diament, opal australijski, koral, turkus, malachit, agat podpowiadają rozwiązania wzornicze i tworzą ze sobą ciekawe kompozycje. Zimny ale wspaniały brylant z pełnym żaru bursztynem? A może bałtycki bursztyn z australijskim opalem? Możliwości kombinacji jest wiele, a multiplikują je dodatkowo metale: srebro, złoto, tytan. Umiejętnie połączone w biżuterii stworzonej przy użyciu najwyższej jakości rozwiązań wzorniczych i technologicznych dostępnych na światowych rynkach.

Wyselekcjonowane kamienie, wysoka jakość i unikatowość wyrobów oraz oferta dopasowana do potrzeb rynku pozwoliły zbudować zaufanie i zyskać uznanie wśród klientów niemal na całym świecie. Dziś biżuterię z pracowni Paragon można znaleźć w renomowanych salonach jubilerskich niemal na całym świecie. „Naszym niezaprzeczalnym atutem jest niepowtarzalność wyrobów, co ma niebagatelne znaczenie w czasach, kiedy kupujący kierują się przede wszystkim emocjami” – podkreśla Dariusz Grzenkowski. „A może po prostu czują te pokłady dobrej energii, jaka w nich tkwi?”

Ta biżuteria naprawdę się podoba. Świadczą o tym m.in. Nagrody Publiczności targów Ambermart, jakie firma zdobyła w latach 2010 i 2011. „To wyróżnienie przyznane nam dwa razy z rzędu dodatkowo mobilizuje i utwierdza nas w przekonaniu, że podążamy w dobrym kierunku” – komentuje Dariusz Grzenkowski. Doceniła ją nie tylko publiczność targowa, ale i fachowe jury konkursu Złoto i Srebro w Rzemiośle, które przyznało nagrody za złoty wisior z opalem „Jesienne niebo” (2. miejsce, 2010 r.) oraz bransoletkę z bursztynem „Nostromo” (3. miejsce, 2011 r.). Kolejne konkursy już w tym roku...

Pracownia Paragon Dariusz Grzenkowski zaprasza do odwiedzenia stoiska na targach Amberif – hala 05, stoisko D02, zapewniając wiele nowości w specjalnie przygotowanej ofercie, liczne korzyści i atrakcyjne warunki współpracy. Osoby, które odwiedzą stoisko firmy, otrzymają upominek-niespodziankę.