plzh-CNenetdelvltnorues
Motopomorzanki na Amberifie

Taki tytuł nosi wyprawa motocyklowa szlakiem bursztynowym z Gdańska do Akwilei organizowana przez Motopomorzanki – miłośniczki wypraw motocyklowych z rejonu Pomorza.

Planowany termin wyprawy to 25 czerwca – 8 lipca br. Ma ona trwać ok. 14 dni i przebiegać trasą dawnego szlaku bursztynowego z Gdańska do Akwilei we Włoszech przez Czechy i Austrię. „Celem ekspedycji jest promocja zarówno regionu Pomorza, jak i całej Polski w kontekście naszego narodowego złota czyli bursztynu” – wyjaśniła jej pomysłodawczyni Katarzyna Sobkowiak. Będzie ona polegała m.in. na prelekcjach na temat bursztynu oraz dystrybucji materiałów promocyjnych – obiecały je udostępnić Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, marszałek woj. pomorskiego (który objął ekspedycję swoim patronatem) oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Katarzyna Sobkowiak zapewnia, że Motopomorzanki do Motowoman Amber Expedition podchodzą bardzo poważnie. W ramach przygotowań przeszły szkolenia techniczne oraz pierwszej pomocy, miały swoje stoisko na targach Amberif, gdzie chętnie opowiadały o planowanej wyprawie. Także w nadziei na znalezienie sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć ich projekt oraz „podzielają naszą ideę kreowania pozytywnego turystycznego wizerunku Pomorza oraz zapewnienia naszemu bałtyckiemu bursztynowi wysokiej rangi nie tylko na rynku polskim, ale również międzynarodowym”.

Więcej informacji:
Motopomorzanki