plzh-CNenetdelvltnorues

Taki zachęcająco-zadziwiający tytuł ma kolejna odsłona wystawy z cyklu Biżart prezentującej dość nietypowe, bo satyryczne wypowiedzi artystów na zadany temat. Miejsce: Teatr Współczesny w Warszawie. Czas: 8 lutego - 20 marca 2011.

Ni pies, ni wydra - to trzecia wystawa z serii Biżart organizowana przez Galerię Sztuki w Legnicy, której przedmiotem jest biżuteryjny, dowcipny komentarz (we wszystkich odmianach poczucia humoru, od delikatnego żartu przez ironię i satyrę po sarkazm). Tym razem szczególnie zależało nam na dziwnych i cudacznych, biżuteryjnych i niekoniecznie niezwykłościach natury. Powstał prawdziwy, złotniczy gabinet osobliwości: coś na kształt świdra, wąż kieszonkowy, podciągacze do skarpet, czy też pospolite, ale z pewnością nie mniej osobliwe fredki, pieski, Leon Kameleon... Wierzyliśmy, że inspiracji nie zabraknie i nie przeliczyliśmy się! Strach się śmiać! Po raz kolejny potwierdziła się znana maksyma, iż złotnicy nie gęsi i swoje poczucie humoru mają!

BIŻART - wystawa organizowana cyklicznie od 2008 r. przez Galerię Sztuki w Legnicy. Wystawy w ramach tego cyklu mają charakter otwartych przeglądów, prezentujących dowcipne, satyryczne, czy ironiczne odpowiedzi artystów na zadany temat. Stały się one dla uczestników wystawy znakomitym polem do życzliwie krytycznej obserwacji, do zabawnego czy uszczypliwego komentarza.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych i Teatr Współczesny w Warszawie przy współudziale GALERII OTWARTEJ Mariusza Pajączkowskiego. Wystawa ta jest prezentowana w ramach cyklu Współczesna Sztuka Złotnicza w Teatrze Współczesnym.