plzh-CNenetdelvltnorues

Galeria Otwarta w Sandomierzu zaprasza 21 stycznia na dwa wernisaże: pokonkursowej  wystawy biżuterii artystycznej „Prezentacje 2010” oraz zdjęć Patryka Goszczyńskiego „...z pogranicza”.

Wystawa Prezentacje 2010 to przegląd aktualnych dokonań twórców współczesnego wzornictwa stanowiących efekt poszukiwań nowych trendów, materiałów i rozwiązań. Publiczność w Sandomierzu zobaczy 63 prace 26 autorów, których projekty wyróżniały się technicznym przygotowaniem, ciekawym projektem i wykonaniem. Premiera wystawy, której towarzyszyło ogłoszenie wyników konkursu, odbyła się w październiku 2010 roku podczas dorocznego spotkania w Galerii Projektantów na targach Złoto Srebro Czas. Od 4 października do 12 grudnia była pokazywana w Warszawie w cyklu Współczesna Sztuka Złotnicza w Teatrze Współczesnym. Do 3 marca będzie gościła w sandomierskiej Galerii Otwartej. Początek wernisażu o godz. 17.30.

Kolejny wernisaż rozpocznie się pół godziny później w „debiutującej” w roli galerii kawiarni Retro – to znane na sandomierskiej starówce miejsce spotkań udostępniło część swojej powierzchni na prezentację prac plastycznych. Fotografia, grafika, rysunek spróbuje na stałe zagościć w kamienicy znanej jako Konwikt Boboli. Galeria Retro będzie programowo i organizacyjnie prowadzona przez zespół Galerii Otwartej (jako jeden z jej projektów) w ścisłej współpracy ze Spółdzielnią „Pomoc Bratnia”, która jest gospodarzem obiektu. Organizatorzy zapraszają na pierwszą indywidualną wystawę młodego sandomierskiego fotografika Patryka Goszczyńskiego pt. „... z pogranicza”. Autor będzie obecny na wernisażu, gdzie nie tylko zaprezentuje, ale również opowie o swoim spojrzeniu na fotografię i dotychczasowych osiągnięciach w tej dziedzinie.

Tym samym rozwijająca się prężnie Galeria Otwarta poszerza zakres działalności. Jak tłumaczy jej właściciel Mariusz Pajączkowski, jego celem jest promocja sztuki w różnych obszarach. „Przyświecają nam trzy hasła: biżuteria autorska, krzemień pasiasty oraz działania twórcze. Mamy wiele pomysłów na ich realizację – zwłaszcza tego ostatniego” – wyjaśnił.