plzh-CNenetdelvltnorues

Temat 20. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej  Srebro brzmi w tym roku „Sexy”. Prace, które będą odpowiadać m.in. na pytanie, czy współczesna biżuteria potrafi rozbudzać jeszcze zmysły i emocje, należy nadsyłać na adres organizatora – Galerii Sztuki w Legnicy – do 1 kwietnia  2011 r.


„Jeżeli poezja jest o miłości, i sztuka jest o miłości, i muzyka jest o miłości, i teatr jest o miłości, i opera jest o miłości…, dlaczego uważamy, że projektowanie jest o…  funkcjonalności?”

                                                                                                                                  Marcel Wanders


Parafrazując słowa M. Wandersa: jeżeli człowiek jest sexy, jeżeli pieniądze są sexy, jeżeli władza jest sexy, jeżeli umysł jest sexy, to dlaczego uważamy, że biżuteria ma być funkcjonalna... Czy bycie sexy jest koniecznym warunkiem istnienia we współczesnym świecie? Czy w czasach, gdy sexy jest wszystko, seksowne jest cokolwiek? Czy współczesna biżuteria potrafi rozbudzać jeszcze zmysły i emocje?

Organizator przewiduje następujące nagrody regulaminowe:
- Grand Pix: 10 000 PLN + 1 kg srebra
- II Nagroda: 5 000 PLN + 1 kg srebra
- Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy: 2 500 PLN + 1 kg srebra
- Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy: Statuetka „Marek” + 1 kg srebra
- Nagroda Specjalna Organizatorów za nowatorstwo, odwagę, bezkompromisowość i dowcip wypowiedzi artystycznej: Statuetka „Srebrna Ostroga” + 1kg srebra

Ostateczny termin nadsyłania prac mija 1 kwietnia 2011 r. Jak zapowiada organizator, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy będą wkrótce do pobrania na stronie www.galeria.legnica.pl Prace nagrodzone i wyróżnione będą eksponowane podczas Legnickiego Festiwalu SREBRO w dniach 20-21 maja 2011.