Firma S&A wygrała tegoroczny konkurs na Operatora Stoiska Narodowego w Pawilonie Polskim na Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju.

1004_1Dzięki wsparciu udzielonemu S&A przez firmy i instytucje branżowe oraz pozabranżowe, między innymi przez Cech Rzemiosł Różnych, Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Gdańska, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oferta S&A uzyskała największą liczbę punktów w ocenie Komisji Konkursowej. Istotne były również deklaracje współpracy złożone przez utworzone konsorcjum producentów rekomendowanych przez chińskiego partnera handlowego. Instytucją organizującą wystawę jest Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Jednym z wydarzeń, w którym uczestniczyła Firma S&A, wspierającym przystąpienie do projektu EXPO, była grudniowa wystawa Polskiego Designu w Szanghaju, organizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wystawa zapoczątkowała przygotowania do Światowej Wystawy EXPO 2010, która, decyzją „Bureau International des Expositions, BIE” w Paryżu, zostanie zorganizowana Szanghaju w dniach 1 maja-31 października 2010, a jej idea przewodnia brzmi: „Lepsze miasto, lepsze życie”. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby zwiedzających. Wystawa zapowiada się jako największe i najbardziej spektakularne wydarzenie promocyjne, stwarzając tym samym niepowtarzalną okazję do zareklamowania naszego kraju na forum międzynarodowym. Udział w Wystawie zadeklarowało blisko 200 krajów z całego świata.
„Będziemy zaszczyceni, mogąc reprezentować nasz kraj, region pomorski, branżę jubilerską i wybranych liderów polskiej gospodarki w tak prestiżowym wydarzeniu, a także umacniać pozycje polskiej Marki Bursztynu w świecie” – deklaruje zarząd S&A.

Polish Design w sercu Szanghaju

1004_2

W dniach 18-24 grudnia 2009 w Centrum Super Brand Mall, w prestiżowej chińskiej dzielnicy Pudong w Szanghaju, odbyła się wystawa polskich projektów współczesnego wzornictwa użytkowego pod nazwą – "Polish Design". „...Wzornictwo na co dzień kształtuje nasze zachowania i staje się ważną częścią naszego życia. Z kolei dzieje wzornictwa to niezwykła droga przez dzieje ludzkości. To właśnie przedmioty są świadkami czasów, w których powstały, a wiec swoistym zapisem historii. W nich, jak w lustrze, widać lata kryzysu, ale również czasy świetności. Informują nie tylko o społecznych możliwościach intelektualnych i wytwórczych, ale i o przyjętych wartościach...”.

Wystawa składała się z ok. 400 sztandarowych produktów przygotowanych przez 14 firm i indywidualnych twórców. Wśród prezentowanych eksponatów biżuterii znalazła się także biżuteria S&A. Ponadto prezentowane były wyroby ze szkła artystycznego i porcelany, artykuły wyposażenia wnętrz, galanteria damska, sprzęt elektryczny oraz sportowy. Pokazane zostały prace wybitnych polskich designerów, prezentowane w wyrobach uznanych polskich firm i indywidualnych twórców. Wystawa miała zwrócić uwagę na szczególne cechy polskiej sztuki użytkowej i stworzyć atmosferę do podjęcia bądź ożywienia kontaktów produkcyjnych i handlowych pomiędzy Polską i Chinami. Oficjalna inauguracja wystawy „Polish Design” miała miejsce 21 grudnia ub.r. W uroczystości udział wzięło ponad 150 osób, przedstawicieli branży wzornictwa przemysłowego, w tym stowarzyszeń hurtowników, detalistów, izb gospodarczych, przedstawicieli władz miasta, związki projektantów, media i inni. Oficjalnego otwarcia w imieniu strony polskiej dokonał zastępca Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej EXPO 2010, Bogdan Marczewski oraz wiceprezes PARP Aneta Wilmańska. Stronę chińską reprezentowali przedstawiciele China Council For Promotion of International Trade (CCPIT) Shanghai. Wydarzenie zostało przygotowane przez Krajową Izbą Gospodarcza pod patronatem Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej EXPO 2010 na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i jest częścią programu promocji polskiej gospodarki w ramach udziału Polski w Światowej Wystawie EXPO 2010.