INHORGENTA AWARD to platforma dla innowacji, kreatywności i rzemiosła. W 7. edycji zostały zaprezentowane wybitne projekty i koncepcje, które narodziły się na międzynarodowej scenie biżuterii, zegarków i kamieni szlachetnych. Do konkursu zgłoszono 137 projektów, spośród których międzynarodowe jury przyznało nagrody w 9 kategoriach.

Nagrody przyznano w następujących kategoriach:

Luxury Watch of the Year

Po raz pierwszy w kategorii Luxury Watch of the Year premiowane są zegarki o cenie sprzedaży powyżej 5000 euro, które zachwycają wysoką sztuką zegarmistrzowską, doskonałością wykonania i ekskluzywnym designem. Finaliści: BAUME & MERCIER Maison d'Horlogerie Geneve 1830, Lang & Heyne, Tutima Glashütte

3603 2

Zwycięzca: Lang & Heyne, Manufaktur Edition Anton
Najwyższa technologia i wyjątkowe wykonanie łączą się w tym arcydziele sztuki zegarmistrzowskiej. Mechanizm stworzony w tej manufakturze i wysoka jakość wykonania wyznaczają najwyższe standardy.

Gemstone Design of the Year

W kategorii Gemstone Design of the Year znalazły się wyjątkowe kolorowe kamienie szlachetne, diamenty i przedmioty z kamieni szlachetnych. Finaliści: Arnoldi International, Gerhard Hahn, Josef Michel

3603 3

Zwycięzca: Joseph Michel, Boulder Opal Split 
Opal głazowy mieniący się wszystkimi barwami i zachwycający „bajkowymi krajobrazami” ukazuje najpiękniejszą stronę natury. Jury skupiło się nie na wysokiej wartości, ale na wielkiej pasji miłośnika kamieni szlachetnych i poczuciu piękna.

High Jewelry of the Year

Kategoria High Jewelry of the Year skupia biżuterię najwyższej klasy, której cena sprzedaży wynosi 30 000 euro. Finaliści: Autore, Bucherer Fine Jewellery / Bucherer 1888, Schreiner Haute Joaillerie

3603 4

Zwycięzca: Autore, Serpent
Dużych rozmiarów a jednocześnie bardzo wygodny w noszeniu naszyjnik budzi niemal rajskie skojarzenia. Dzięki doskonałemu wykonaniu idealnie układa się na szyi, a dodatkowo zachwyca zastosowaniem wyjątkowych materiałów.

Fine Jewelry of the Year

Biżuteria ponadczasowa, elegancka i o trwałej wartości – tym właśnie charakteryzuje się kategoria Fine Jewelry of the Year, której ceny detaliczne zaczynają się od 2000 euro. Finaliści: CAPOLAVORO, Hans D. Krieger, Niessing Manufaktur

3603 5

Zwycięzca: Hans D. Krieger, Dancing Sunshine
Wysokiej jakości kolczyki w kształcie koła wykonane z intensywnego żółtego złota i doskonale oszlifowanych diamentów inspirowane są połyskującą taflą morza i ciepłymi promieniami zachodzącego słońca. Ponadczasowo piękna biżuteria, która zasługuje na swoją nazwę.

Designer of the Year

Designer of the Year osiąga niezwykłe rzeczy w zakresie projektowania, innowacji i rzemiosła. Finalistki: Annelie Fröhling, Boltenstern, Yana Nesper

3603 6

Zwyciężczyni: Yana Nesper, Love Collier
Dzięki swojej uniwersalności naszyjnik z efektowną, swobodnie poruszającą się perłą z Morza Południowego można nosić na różne sposoby – zarówno na solidnym kółeczku, jak i na delikatnym złotym łańcuszku. Jury było pod wrażeniem purystycznego projektu.

Watch Design of the Year

Kategoria Watch Design of the Year wymaga innowacyjnej koncepcji i unikalnego projektu o dużej wartości rozpoznawalności. Finaliści: Garmin, Löbner Uhren, Porsche Design

3603 7

Zwycięzca: Porsche Design, Chronograph 1 Utility – edycja limitowana
Dzięki zastosowaniu harakteryzującego się wyjątkową twardością węglika tytanu ten limitowany chronograf wyznacza nowe standardy pod względem wytrzymałości i estetyki. Zdaniem jury to klasyk, którego ergonomiczny i funkcjonalny design emanuje mocą i sportowym charakterem.

Fashion Jewelry of the Year

Kategoria Fashion Jewelry of the Year obejmuje biżuterię jako dodatek do aktualnych trendów mody, której cena detaliczna wynosi do 2000 euro. Finaliści: Gellner, Seinerzeit Flora & Fauna, SHINYGEE

3603 8

Zwycięzca: Seinerzeit, Miss Roxy
Emanujący pewnością siebie i urokiem wisiorek w kształcie królika to małe dzieło sztuki, które można nosić jako biżuterię. Humorystyczna opowieść robi wrażenie dzięki zabawnym elementom, takim jak ruchome okulary przeciwsłoneczne i muszka w jaskrawych kolorach.

Design Newcomer of the Year

Młode talenty ubiegają się o tytuł Design Newcomer of the Year z własnoręcznie wykonaną biżuterią lub zegarkami. Finaliści: Finja Stöck, Niklas Vaitl, Thea Thiessen (Jeweller Laufer)

3603 9

Zwycięzca: Thea Thiessen, Nautilus
Centralnym elementem zawieszki jest wyrazisty bursztyn, który zainspirował projektantkę do stworzenia żywej biżuterii. Jury nagrodziło sprytne i delikatne obchodzenie się z żywicą kopalną.

Next Generation Retail

Kategoria Next Generation Retail premiuje pionierskie koncepcje handlu detalicznego w branży biżuterii i zegarków. Finaliści: Jan Spille – Schmuck, Juwelen Weber, Store Design Bucherer Berlin by blocher partners

3603 10

Zwycięzca: Bucherer, flagowy butik w Berlinie
Podobnie jak sama stolica ekskluzywny projekt sklepu autorstwa znanej firmy architektonicznej ze Stuttgartu blocher partners łączy aspekty miejskie z luksusową atmosferą i prezentuje się odważnie i wyraziście dzięki kontrastom. Estetyka zachęcająca do zakupu.


Jury: za jakość INHORGENTA AWARD 2024 odpowiadają znane osobistości: ekspert ds. zegarków Gisbert L. Brunner, projektant biżuterii Leo Eberlin (Leo Mathild), Sarah Fabergé (dyrektorka ds. projektów specjalnych Fabergé), Anja Heiden (członkini zarządu WEMPE), Martin Julier (szef Gemlab Bucherer), projektant Patrik Muff, influencerka Katerina Perez, Christoph Stelzer (Dfrost, specjalista ds. handlu detalicznego) oraz nowi w tym roku brytyjscy projektanci biżuterii Stephen Webster i Zurab Zazashvili (założyciel i dyrektor generalny swisswatches.media).