plzh-CNenetdelvltnorues

To już trzecia motocyklowa przygoda Stowarzyszenia Motocyklistek Pomorskich MOTOPOMORZANKI na Szlaku Bursztynowym. Po inspirujących wyprawach do Włoch i Ukrainy nadszedł czas na wyprawę do Rosji.

Kobiety na jednośladach mają zamiar przemierzyć kolejną część szlaku bursztynowego, który tym razem powiedzie je z Gdańska do Sankt Petersburga. Trasa będzie liczyła ok 3700 km i poprowadzi przez Litwę, Łotwę i Estonię. Planowany termin wyprawy to 29.06-14.07.2013. W tym czasie Motopomorzanki planują zwiedzanie największych miast położonych wzdłuż starożytnego Szlaku Bursztynowego, m.in. Obwód Kaliningradzki z największą kopalnią bursztynu, litewskie miasta Połągi i Rygi (zamek ryski) oraz Sankt Petersburga, gdzie zobaczą Pałac Zimowy, a w pobliskim Carskim Siole zwiedzą Pałac Katarzyny Wielkiej wraz z bursztynową komnatą, oraz Peterhof. Na ich szlaku znajdzie się również Wilno oraz wiele innych interesujących z „bursztynowego punktu widzenia” miejsc i obiektów.  

Bowiem celem Motopomorzanek i organizowanych przez nie ekspedycji jest zwiedzanie ciekawych miejsc i odkrywanie historii z nim związanych w różnych zakątkach świata. Realizując swoją największą pasję, jaką jest jazda motocyklem, uczestniczki wyprawy Amber Expedition przyczyniają się do promocji bursztynu bałtyckiego oraz województwa pomorskiego. Wsparcia finansowego dla Motowomen Amber Expedition 2013 udzieliło Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku. „Nadal poszukujemy sponsorów, którzy pomogą nam sfinansować tę wyprawę. W zamian oferujemy różne korzyści – od prezentacji logo poprzez promocję podczas wyprawy po udział w imprezach organizowanych przez sponsorów” – zachęca Anna Kalina-Zajączkowska.  

Bursztynowy Portal amber.com.pl jest patronem medialnym wyprawy.

Więcej informacji:
Motopomorzanki

Relacje z wcześniejszych wypraw:
2012: Motopomorzanki na Bursztynowym Szlaku II
2011: A może tak szlak bursztynowy?