plzh-CNenetdelvltnorues

Jestem bardzo wdzięczna za zaproszenie do jury. Jako że jest to konkurs na projekt biżuterii, jest to dobra okazja dla uczestników, by poeksperymentować: pomyśleć o biżuterii w innych kategoriach niż tylko złotnicze i spróbować swoich sił w proponowanych co roku innych tematach. Dla wielu będzie to zapewne kontynuacja dotychczasowego myślenia o biżuterii, dla innych odkrywanie całkiem nowych dróg.

Jakość wielu spośród nadesłanych prac była naprawdę wysoka, dużą przyjemność sprawiło mi także obserwowanie różnych efektów użycia tego samego materiału w bardzo zróżnicowanych koncepcjach. Bursztyn w naturze, życiu człowieka i w różnych kulturach został przedstawiony w ogromnym spektrum prac: od tradycyjnych form jubilerskich po bardziej konceptualne realizacje.  

Czasem nie wiedzieliśmy nic na temat materiałów użytych do wykonania projektu, więc długo i ciekawie o tym dyskutowaliśmy. Niektóre prace zaskakiwały też swoimi rozmiarami... Ale tak naprawdę ocenialiśmy zdjęcie i koncepcję zawartą w projekcie i wyobrażaliśmy sobie, jak by wyglądała gotowa biżuteria.