Uczestnicy nadesłali wiele ciekawych, fajnych prac na temat „Pierścień”. Jury miało niemały problem z przyznaniem nagród i wyróżnień. Właściwie tylko pierwsza nagroda została przyznana w sposób „bezkrwawy”, ale przy pozostałych już „walczyliśmy”. Chyba po raz pierwszy się zdarzyło, że chcieliśmy nagrodzić znacznie więcej prac niż mieliśmy do dyspozycji regulaminowych nagród i wyróżnień. Naprawdę było nam żal, że nie wszystkie prace, które na to zasługiwały, zostaną wyróżnione, że musimy coś odrzucić. Więc ad hoc dokooptowano jeszcze dwie dodatkowe nagrody: firmy YES i Galerii Sztuki w Legnicy. A to świadczy o tym, że naprawdę jest nieźle.

„Pierścienie” prezentowały naprawdę dobry poziom. Jestem przekonany, że stało się tak dlatego, że tegoroczna edycja była tematyczna. Bowiem narzucenie tematu jest przede wszystkim dopingujące dla uczestników. A i jurorom ułatwia zadanie, ponieważ kryteria są bardziej określone. Inną prawdopodobną przyczyną jest większa mobilizacja wynikająca z faktu, że obecnie odbywa się mniej konkursów dla twórców biżuterii.

„Prezentacje” to wyjątkowy konkurs, z atrakcyjnymi nagrodami i znamienitym jury. Szkoda tylko, że jest niewystarczająco dobrze wyeksponowany na targach Złoto Srebro Czas. Miejmy nadzieję, że tegoroczna, naprawdę dobra edycja, spowoduje, że wystawę pokonkursową zobaczymy w holu. Czyli tam, gdzie można się nim skuteczniej pochwalić. 


Wyniki konkursu „Prezentacje 2012” zostaną ogłoszone podczas targów Złoto Srebro Czas w Warszawie 5-7.10.2012.