plzh-CNenetdelvltnorues
Zadaniem, jakie postawili przed sobą organizatorzy, jest promocja ulicy Mariackiej wraz z jej galeriami i sklepami oferującymi wyroby rzemiosła artystycznego oraz klimatycznymi
kawiarniami.

Już na tym etapie tworzenia programu impreza nabiera coraz silniej charakteru wydarzenia kulturalnego. Tego wyjątkowego wieczoru utwory Chopina na akordeonie zagra Paweł Zagończyk, zaplanowano liczne wystawy biżuterii i malarstwa, pokazy mody i wizażu oraz dawnych technik obróbki bursztynu. Serdecznie zapraszamy również dzieci, które m.in. zobaczą przedstawienie przygotowane przez Teatr Qufer i wysłuchają fragmentów książki zatytułowanej „Bursztynowa korona” autorstwa ks. infułata Stanisława Bogdanowicza.

Pierwotna wersja programu tej bardzo dobrej inicjatywy była dużo skromniejsza,w chwili obecnej z każdym dniem przybywa nam jej zwolenników a wraz z nimi nowych pomysłów. Wielu z nich z pewnością nie uda nam się zrealizować w tym roku i dlatego mam nadzieję, że impreza doczeka się kontynuacji również w kolejnych latach.

W imieniu komitetu organizacyjnego jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich użytkowników lokali przy Bursztynowej Uliczce do włączenia się w realizację projektu „Tajemnice ulicy Mariackiej”, a publiczność do ocenienia naszych działań 11 września 2010 r. od godziny 18.

Jarosław Niedzielski jest właścicielem Galerii Bursztynu PRESTIGE


Polecamy:
11 września Dniem Ulicy Mariackiej