Lidia Popiel, Kayah, Lech Wałęsa i Paweł Adamowicz należą do grona szczęśliwych posiadaczy Bursztynowego Pióra Amber Rex – pierwszego na świecie pióra wiecznego zdobionego bursztynem bałtyckim.

Pomysł wykonania takiego pióra – pomyślanego jako luksusowy prezent z bursztynem – narodził się w głowie jubilera Ryszarda Wycichowskiego. Pierwsze egzemplarze zostały zaprezentowane w 2007 r. na targach bursztynu Amberif w Gdańsku, gdzie od razu zostały wyróżnione za perfekcję wykonania w konkursie Mercurius Gedanensis w kategorii Mistrzostwo jubilerskie. Błyskawicznie też pióro zaczęło spełniać przewidzianą dla niego przez pomysłodawcę funkcję – stało się prezentem wręczanym ważnym osobistościom przy ważnych okazjach. Dotychczas Bursztynowe Pióro Amber Rex otrzymali m.in. Lidia Popiel i Kayah jako Ambasadorki Bursztynu oraz prezydenci Lech Wałęsa i Paweł Adamowicz. Jeden z pierwszych egzemplarzy – a dokładnie oznaczony numerem 002 – Ryszard Wycichowski przekazał do zbiorów gdańskiego Muzeum Bursztynu, gdzie jest prezentowane na ekspozycji stałej.

Pióro jest wykonane ze srebra i bursztynu, napełniane atramentem w sposób klasyczny lub na tzw. nabój, ze złotą stalówką. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: z bursztynem białym i wiśniowym. Zdobi je 25 bursztynowych płytek w srebrnych oprawach nawiązujących do szczytów starych ksiąg oprawianych w skórę. Dodatkowo jego zdobienia nawiązują do polskich insygniów królewskich: w nakrętce umieszczona została stylizowana, bardzo precyzyjnie wykonana korona, na klipsie widnieje wizerunek szczerbca, zaś na przeciwległym końcu wieńczy je królewskie jabłko. Wymiary pióra to: wysokość – 1,8 cm, szerokość – 2,3 cm, długość: 15,2 cm, waga – 105 g.

Wszystkie egzemplarze objęte są dożywotnią gwarancją.