plzh-CNenetdelvltnorues

To była już moja druga wizyta na targach Amberif. I muszę przyznać, że nadal i niezmiennie jestem pod wrażeniem szerokiej oferty i kreatywności wystawców tych targów. Od korali z nieobrobionego bursztynu po dzieła bursztynowej sztuki, od atrakcyjnej biżuterii z bursztynu i srebra po fasetowany bursztyn oprawiany w złoto – oferta dla wszystkich, niezależnie od gustów i zasobności portfela.

Wśród wystawców znalazłam kilku wyróżniających się nowatorskimi sposobami traktowania bursztynu. Szczególne wrażenie zrobiło na mnie stoisko z wyjątkowo dekoracyjnymi motylami i innymi obiektami wykonanymi z jednej bryłki bursztynu – taki efekt udało się osiągnąć nie tylko dzięki nowatorskim technikom rzeźbienia, ale także potraktowaniu surowca wysoką temperaturą, w wyniku czego uzyskano różne spektakularne odcienie.    

Podobnie jak ubiegłoroczna, również ta edycja targów Amberif była bardzo dobrze zorganizowana, jak również liczne spotkania i imprezy podczas targów i poza nimi – wszystko to pomogło biorącym udział w misji zagranicznym dziennikarzom jeszcze lepiej zrozumieć fenomen tego wyjątkowego, żyjącego kamienia. Nowe i nowoczesne Amber Expo jest perfekcyjnym miejscem dla targów Amberif. Brawa dla całego zespołu!

Cynthia Unninayar jest redaktor naczelną szwajcarskiego magazynu Trends & Colours.