plzh-CNenetdelvltnorues
Stowarzyszenie Bursztynowy Szlak zaprasza na II Europejskie Święto Bursztynu, które w tym roku odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia w Wieluniu i Konopnicy pod hasłem Polsko-Włoskie Święto Bursztynu.

Włosi, którzy wzięli udział w pierwszej edycji imprezy w ubiegłym roku, postanowili aktywnie włączyć się w organizację drugiej edycji. Dzięki temu uczestnicy będą mogli m.in. obejrzeć występy gościnne grup legionistów i gladiatorów z Fano oraz fetę włoską w scenerii „płonących” murów miejskich w Wieluniu, jak również spróbować tradycyjnej włoskiej kuchni. W ramach integracji kulturowej wszystkich krajów znajdujących się na starożytnym szlaku – która jest celem Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy – każda z kolejnych edycji Europejskiego Święta Bursztynu będzie nosiła znamiona poszczególnych państw.

Jak zapewnia wicestarosta powiatu wieluńskiego Janusz Antczak, tegoroczne Europejskie Święto Bursztynu obchodzone będzie z jeszcze większym rozmachem. Atrakcją będą pojedynki legionistów i wyścigi rydwanów. W programie nie zabraknie atrakcji dla szerokiej publiczności, a będą to m.in. występy muzyczne i teatralne, pokazy sztuk walk, konkursy bursztynowe i warsztaty tańca. Organizatorzy zaplanowali także międzynarodowe sympozjum pod hasłem „Na bursztynowych szlakach”. W ubiegłym roku schemat ten bardzo dobrze się sprawdził, więc prawdopodobnie i tym razem nikt nie powinien być zawiedziony.

W tym roku Europejskie Święto Bursztynu odbywa się miesiąc wcześniej w stosunku do poprzedniej edycji. Jak wyjaśnia organizator, przeniesienie terminu imprezy na okres wakacyjny ma zachęcić turystów do uczestnictwa w tym niecodziennym święcie. Koszta imprezy szacowane są na ponad 200 tys. zł.

Do pobrania: Program II Europejskiego Święta Bursztynu (doc)

Więcej informacji na ten temat:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.nabursztynowymszlaku.pl


Na podstawie materiałów organizatora