2πr, Anomaly, Mandala, Attention, Next Nature – to najważniejsze makrotrendy stylistyczne prezentowane w 7. edycji  Trend Booka 2017+. Premiera publikacji – tradycyjnie na targach Amberif w Gdańsku.  

Tym razem zespół Trend Booka poszukiwał makrotrendów na imprezach wyznaczających najnowocześniejsze trendy wzornicze (iSaloni w Mediolanie, Dutch Design Week w Eindhoven, Helsinki Design Week, Seoul Design Festival), jak również na wiodących targach jubilerskich (VicenzaOro, BaselWorld, Inhorgenta). Uzupełnieniem wiedzy zgromadzonej na profesjonalnych targach branżowych stały się również i tym razem obserwacje „pulsu ulicy” w wybranych metropoliach: Berlinie, Szanghaju i Lizbonie. W efekcie wytypowano 5 makrotrendów: 2πr, Anomaly, Mandala, Attention, Next Nature.

Trendy te posłużyły studentom Wydziału Architektury i Wzornictwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych – i po raz pierwszy zaproszonym do współpracy wiodącym projektantom ze Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych – do stworzenia inspirowanych nimi wizualizacji z użyciem bursztynu bałtyckiego. Wzorem lat poprzednich zdjęcia tych prac są publikowane w Trend Booku i będą prezentowane na specjalnej wystawie towarzyszącej promocji wydawnictwa podczas Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii iKamieni Jubilerskich Amberif.  

„Liczymy na to, że zainicjowany siedem lat temu projekt będzie kontynuowany i rozwijany, a nasza praca spotykać się będzie nadal z uznaniem fachowej publiczności, zainteresowanej współczesną kulturą materialną i przyczyniać się będzie do wizerunkowej rozpoznawalności bałtyckiego bursztynu w jego najbardziej awangardowej interpretacji projektowej” – napisał we wstępie prof. Sławomir Fijałkowski.

Opis trendów prezentowanych w Trend Book 2017+: 

Trend Book 2017+: 2πr
Trend Book 2017+: Anomaly
Trend Book 2017+: Mandala
Trend Book 2017+: Attention
Trend Book 2017+: Next Nature

Wcześniejsze wydania: 

Trend Book 2016+
Trend Book 2015+
Trend Book 2014+
Trend Book 2013+
Trend Book 2012+
Trend Book 2011+