plzh-CNenetdelvltnorues
Ewelina Jurowicz praca pt. Śnieżny powiew – 1. miejsce w kat. Seniorzy w 2012 r.

Już po raz 11. zostanie zorganizowany Ogólnopolski Konkurs Złotników Złoto i Srebro w Rzemiośle, którego celem jest promowanie utalentowanych rzemieślników. Tym razem zmierzą się oni z tematami: Sen o Warszawie i Tajemnice zamknięte w kamieniach.

Konkurs powstał z myślą o złotnikach i jubilerach, którzy cenią jakość, profesjonalizm i fachowość w sztuce złotniczej, a jego główną ideą jest promocja umiejętności osób, które od wielu lat wykonują ten zawód oraz młodych ludzi uczących się złotnictwa lub rozpoczynających pracę zawodową.

Tradycyjnie już uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe i zmierzą się z następującymi tematami: Sen o Warszawie (juniorzy) oraz Tajemnice zamknięte w kamieniach (seniorzy). Prace konkursowe, które zgodnie z regulaminem muszą być wykonane technikami złotniczymi, powinni oni zgłosić do 23 września br. 

„Konkurs ma szczególne znaczenie, bowiem odbywa się przy udziale Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co jest wyrazem zainteresowania działalnością zawodową środowiska rzemieślników złotników i jubilerów. Dla uczestników stanowi doskonałą okazję do wyeksponowania swoich umiejętności na najwyższym poziomie oraz promocji środowiska rzemieślniczego” – podkreśliła Jolanta Kosakowska, dyrektor Zespołu Oświaty Zawodowej i Polityki Społecznej ZRP.

Organizatorami konkursu są Ogólnopolska Komisja Złotniczo-Jubilerska Związku Rzemiosła Polskiego we współpracy z Międzynarodowym Centrum Targowym i Pracownią Sztuk Plastycznych. Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana podczas targów Złoto Srebro Czas w Warszawie.