plzh-CNenetdelvltnorues

Kotyl Alexander, Christopher og Gregory Tryjefaczka Bondaruk - Det er vinnerne av den nasjonale konkurransen for gullsmeder og gullsmeder "Amber Craft."

Målet hatt siden 2004 år. Nasjonal konkurranse for Goldsmiths og gullsmeder "Amber Craft" er presentasjonsteknikk av gullsmeder og unge studenter av gullsmedene som spesialiserer seg på tradisjonelle og moderne teknikker av smykker, fremme yrkesrettet opplæring i gullsmed og å oppmuntre faglig utvikling, skaper proprietære design skapt i samsvar med individuelle behov, forfremmelse av smykker og gullsmedprodukter laget med bruk av rav. Det er organisert av Specialized Committee of Goldsmiths og gullsmeder Pomeranian Craft Chamber of Små og mellomstore bedrifter i samarbeid med den internasjonale Fair i Gdansk. Resultatene ble offentliggjort under Amberif, der han står på vinnerne kan også beundre tildelt og anerkjente verk.

Temaet i årets konkurranse var "Sea Stories". Deltakerne konkurrerte i to alderskategorier: juniorer, hvis oppgave var å lage smykker med rav og eldre som står overfor oppgaven med gjennomføringen av programmet, eller tradisjonelle smykker teknikker.

Juryen, som var sammensatt av: Dorota Cenecka (formann) - smykker designer, gullsmed-juveler; Waldemar Sawa - Senior av Gilde for Kunstnerisk Håndverk, Robert Zięba - Medlem av styret for Smykkerforeningens Forening; Zbigniew Strzelczyk - president for det polske handelskammeret for Amber; Zbigniew Derkowski - Næringsutvalg av Złotniczo-juveler av Pomeranian Chamber of Crafts av små og mellomstore bedrifter; Włodzimierz Luks - Guild of Craft and Entrepreneurship i Gdynia, tildelt følgende premier:

KATEGORI JUNIORER:

Jeg plasserer: Aleksandra Kotyla for arbeidet "Returbølge"
II sted: Julia Nowotna for hennes arbeid "Storm"
3. plass: Maja Dobrakowska for arbeidet "Mystisk øy"

Meritter:
- Krzysztof Lebieżyński for arbeidet "Baltic secretary"
- Justyna Łuszczyńska for arbeidet "Amber Brooch"

SENIORKATEGORI:

Smykker
Jeg plasserer: Grzegorz Tryjefaczka for arbeidet "Rett kurset"
II sted: Paweł Rojewski for arbeidet "Kraken"
III sted: Jakub Śliwowski for arbeidet "Den siste isflommen"

UTILITY SUBJECT
1. plass: Krzysztof Konrad Bondaruk for arbeidet "Hippokampi"
II sted: Dawid Krzysteczko for sitt arbeid "Pocket watch"
Tredje plass: Adam Sznapka for arbeidet "Captain Octopus - The Curse of Dead Man"