plzh-CNenetdelvltnorues
Nowoczesna biżuteria z bursztynem autorstwa Jacka Ostrowskiego

Galeria Bursztynu Prestige już nas przyzwyczaiła do ciekawych wystaw nowoczesnej biżuterii z bursztynem w ramach święta ulicy Mariackiej – tym razem zobaczymy prace znanego projektanta Jacka Ostrowskiego.

Na wystawie zaprezentowane zostaną najciekawsze zdaniem projektanta modele z wybranych 9 kolekcji z jego dotychczasowego dorobku artystycznego i będzie to biżuteria srebrna zdobiona bursztynem. Choć projektant chętnie używa w swoich pracach również kolorowych kryształów Swarovskiego, jak sam mówi, wszystkie projekty powstają „pod bursztyn” i to one stanowią co najmniej połowę oferowanych przez niego wzorów. „Bursztyn spełnia niewątpliwie najważniejszą rolę w mojej biżuterii, dodaje jej niesamowitego wdzięku i elegancji” – twierdzi Jacek Ostrowski (Ostrowski Design).

Co ciekawe, Galeria Bursztynu Prestige do tej okolicznościowej wystawy wybrała projektanta, z którym na co dzień nie współpracuje. „Zachwyciło nas nietuzinkowe i nowoczesne wzornictwo jego biżuterii z bursztynem, która idealnie wpisuje się w ideologię naszej galerii. Chcemy bowiem promować zarówno utalentowanych twórców, jak i ciekawe pomysły” – wyjaśnił Jarosław Niedzielski.

Galeria Bursztynu Prestige
8 - 15 września 2012
Mariacka 45, Gdańsk