plzh-CNenetdelvltnorues

Ta damska formacja twórcza świętuje 1. urodziny wernisażem wystawy „Morzesz mnie powąchać”, na której przedstawi prace zainspirowane obrazem Kuby Żeligowskiego pod takim właśnie tytułem.

„Uznałyśmy, że tytuł obrazu jest na tyle intrygujący i otwarty, że jego interpretacja w postaci biżuterii może się okazać dla nas ciekawym eksperymentem” – wyjaśnia Martyna Tejwan, członkini grupy 4woman. Młode projektantki – Weronika Bachan, Jola Gazda, Dorota Michalska, oraz Martyna Tejwan – zaprezentują po 5 prac będących biżuterią rozumianą jako przedmiot użytkowy, wykonanych w różnych technikach i przedstawiających różne możliwości interpretacji tematu. „Faktura metalu, kolor tkaniny i tworzywa mogą zapach opisać lub zastąpić, ale tekst niesie także inne treści: forma prac może z nimi żartobliwie polemizować” – czytamy w zaproszeniu.
Jaki będzie efekt tych twórczych inspiracji będzie się można przekonać  już 6 września w galerii Sloth/Leniviec w Warszawie. Projektantki zapowiadają, że również sposób ekspozycji prac będzie zaskakujący i nietypowy. Wernisaż będzie połączony ze sprzedażą prac.

4woman to grupa założona przez cztery absolwentki prywatnej szkoły złotniczej – Wytwórni Antidotum. Po raz pierwszy prezentowały one swoje prace jako grupa w czasie targów Złoto Srebro Czas w Warszawie w ubiegłym roku, ich prace można było zobaczyć także na targach Amberif w Gdańsku, Fashion Week w Łodzi oraz Billioneurobab w Warszawie. „To będzie nasz pierwszy wernisaż – zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo” – mówi Martyna Tejwan.

Same siebie opisują następująco: Martyna Tejwan – niestrudzona poszukiwaczka nowych rozwiązań, projektuje konceptualnie, ale i modowo; Weronika Bachan – autorka odważnych, precyzyjnych konstrukcji w klimacie high-tech; Jola Gazda – z setek metrów srebrnego drutu tka eteryczne, inspirowane folklorem kształty; Dorota Michalska – jej eklektyczne kolekcje uwzględniają każdy materiał złotniczy, ostatnio odkryła krosna tkackie.

Wernisaż „Morzesz mnie powąchać”
6 września 2012, godz. 19
Galeria SLOTH/LENIVIEC
ul. Poznańska 7, Warszawa