plzh-CNenetdelvltnorues
Biżuteria polskiego projektanta wzbudziła duże zainteresowanie

W dniach 19-23 marca 2010 odbyła się w galerii Dergaarden i Lerum wystawa biżuterii Jacka Ostrowskiego zatytułowana „Geomeric Life”.

Rynek skandynawski, a szczególnie szwedzki, uchodzi za trudny jeśli chodzi o biżuterię. Szwedki preferują styl sportowy, praktyczny i chętniej robią wycieczki na łono przyrody, niż do galerii biżuterii. Sceptycy nie dawali wystawie szans. I niesłusznie, bo okazała się ona ogromnym sukcesem w Lerum! Na wernisaż przyszło wiele zainteresowanych osób nie tylko z Lerum, ale też Goeteborga i innych miast. Dyskutowano, przymierzano i chwalono biżuterię pana Jacka, czytano opinie o jego pracy w czasopismach zagranicznych, podziwiano eksponaty niekomercyjne oraz ogladano na ekranie pokazy mody z udzialem biżuterii wykonanej w pracowni Ostrowski Design.

1031_2

Dziennikarka z gazety ”Lerums Tidning” odwiedziła wystawę i rozmawiała z projektantem – jeszcze tego samego dnia ukazał się reportaż w gazecie internetowej, a w dwa dni później mieszkańcy Lerum czytali w gazecie tygodniowej o projektach Jacka Ostrowskiego. Tytuł reportażu ”Biżuteria dla tych, co chcą się wyróżniać”odnosi się do oryginalności pomysłów pana Jacka. Zdaniem dziennikarki ”Lerums Tidning” tworzy on biżuterię dla odważnych, nowoczesnych kobiet, które cenią sobie elegancję. Inspiracją są dla projektanta ruchy fal morskich, geometria i rytmiczność. Tworzy on też spektakularne obiekty wyłącznie na wystawę oraz jest autorem ekskluzywnej kolekcji zegarków męskich i damskich. Materiałem jest srebro w połączeniu z bursztynem lub kryształami Swarovskiego.

Dla mnie jako organizatora wystawy fascynująca była rozpiętość wiekowa odwiedzających i podziwiających tę biżuterię. Można było zauważyć dwie, a czasami trzy generacje kobiet oglądających ten sam pierścionek!  Mam nadzieję, że to dopiero początek sukcesów biżuterii Ostrowski Design w Szwecji.