plzh-CNenetdelvltnorues
Jola Słoma & Mirek Trymbulak & Paulina Binek

Kolekcja „20” powstała jako podsumowanie dwóch dekad wspólnej pracy małżeństwa projektantów mody Joli Słomy & Mirka Trymbulaka. Idealnym uzupełnieniem ich eklektycznej kolekcji okazała się biżuteria Pauliny Binek, która również powstawała na przestrzeni ostatnich 20 lat. 

„20” to kolekcja bardzo eklektyczna, pełna różnych wpływów, które projektanci kochają najbardziej: od Indii, poprzez Japonię, Mongolię, po Bałkany i Paryż. Pokaz z dopracowanymi detalami od makijaży i fryzur wraz z charakterystycznymi nakryciami głów w wykonaniu studentek Pomorskiego Studium Sztuk Wizualnych w Gdyni, poprzez pasy, buty oraz kołnierzyki i mankiety koszul. Unikalny charakter pokazu dopełniał zapach palących się kadzideł oraz muzyka autorstwa Kajetana Koniecznego przypominająca strojenie fal starego radia, podczas którego natrafia się na różne mniej bądź bardziej znane utwory. Znający twórczość duetu S&T widz mógł wychwycić, że w skład każdej sylwetki pojawiającej się na wybiegu wchodziły damskie żakiety i męskie garnitury szyte na miarę oraz bardzo fantazyjne spódnice i spodnie nawiązujące do poprzednich kolekcji projektantów, które pojawiały się na Amberifie. W finale pokazu pojawiła się kreacja ślubna w rozmiarze XXL, uszyta specjalnie dla Magdy Kurek – modelki, która była gwiazdą pokazu pierwszej kolekcji Mirka Trymbulaka.

Autorką biżuterii, która doskonale zgrała się charakterem kolekcji, jest Paulina Binek. Zdecydowana większość prezentowanych na wybiegu naszyjników i brosz powstała w jej pracowni na przestrzeni ostatnich 20 lat, kilka zostało wykonanych specjalnie na pokaz. Głównym bohaterem tej kolekcji „jubileuszowej” (również dla Pauliny Binek, która w ubiegłym roku świętowała 25-lecie pracy artystycznej) był bursztyn w ciekawych naturalnych formach, do którego zostały „dokomponowane” pasujące oprawy tak, że całość przypominała amulety. Na „biżuteryjnym planie” pojawił się także koral i turkus w naturalnych formach, połączony z miedzią, srebrem i filcem. 

Choć Jola Słoma & Mirek Trymbulak oraz Paulina Binek są weteranami pokazów na Gali Mody i Bursztynu, to na wspólnym pokazie pojawili się po raz pierwszy. Za to absolutnie spektakularnie!