plzh-CNenetdelvltnorues

design daysOd 9 do 19 lipca na ulicach, w muzeach i różnych punktach Gdyni zobaczyć można dziwne, piękne, nowoczesne, znane i nieznane produkty, przedmioty i projekty.

Ten zaskakujący czasami świat to druga już edycja Gdynia Design Days – dni designu krajów nadbałtyckich. Wspólnie z Miastem Gdynia organizuje je Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Polskie i zagraniczne wystawy, prezentacje, warsztaty dla dorosłych i dzieci, designerskie zakupy – wydarzenia dla wszystkich mieszkańców Gdyni i Trójmiasta, turystów, przedsiębiorców i projektantów. Misją festiwalu jest promocja dobrych praktyk projektowych podnoszących jakość życia. Wstęp jest bezpłatny.

Gdynia Design Days 2008 prezentuje piękne i mądrze zaprojektowane przedmioty codziennego użytku, które w dzisiejszym konsumpcyjnym świecie porządkują i upraszczają rzeczywistość. Projektant, to profesjonalista, który ma znaleźć najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Ma nadać kształt, formę i charakter zwykłym przedmiotom. Najlepsi projektanci potrafią tak zaprojektować przedmioty, że nie możemy przejść obok nich obojętnie – chcemy i musimy je mieć. W realizacji wydarzenia udział biorą projektanci i firmy z Trójmiasta. Instytutowi Wzornictwa Przemysłowego, który jest organizatorem i kuratorem wszystkich wydarzeń Gdynia Design Days, zależało na prezentacji projektantów i designu znad Bałtyku.

Więcej informacji:

Gdynia Design Days