plzh-CNenetdelvltnorues
18 czerwca w gdańskim Muzeum Bursztynu odbędzie się uroczyste spotkanie z okazji 10-lecia Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu. Udział w imprezie zapowiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Muzeum Bursztynu w Gdańsku to idealne miejsce do obchodów 10-lecia Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu – twierdzi Zbigniew Strzelczyk, który jest jej prezesem od początku istnienia tej organizacji i pomagał w tworzeniu koncepcji placówki (jest także przewodniczącym Rady Muzeum). Podczas spotkania zostaną wyróżnione osoby, które w ciągu dotychczasowego istnienia Izby wyróżniły się działalnością na rzecz branży bursztynniczej w Polsce.

Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu z siedzibą w Gdańsku od dziesięciu lat zrzesza polskie firmy, zajmujące się projektowaniem i wytwarzaniem wyrobów artystycznych, nadaje im certyfikaty potwierdzające stosowanie w obrocie prawdziwego bursztynu i przestrzeganie dobrych zasad handlowych oraz współpracuje ze wszystkimi organizacjami jubilerskimi w Polsce w ramach Forum Jubilerstwa Polskiego. Izba współorganizuje także targi, uczestniczy w imprezach branżowych w kraju i zagranicą, współpracuje z organami państwowymi, samorządem terytorialnym i innymi podmiotami gospodarczymi; z organizacjami społecznymi, zawodowymi, naukowymi i wydawnictwami. Ponadto prezes Zbigniew Strzelczyk reprezentuje Izbę i interesy bursztynników w Gdańskiej Organizacji Turystycznej oraz w Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, a obecnie jako członek zwyczajny Polskiego Komitetu Normalizacji pracuje nad koncepcją Centrum Certyfikacji Bursztynu w Gdańsku, która będzie jednostką opiniodawczą, m.in. w zakresie klasyfikacji i właściwości bursztynu.

Warto nadmienić, że jubileusz izby zbiega się z 35-leciem pracy zawodowej jej prezesa. Zbigniew Strzelczyk jako mistrz w zawodach złotnictwo i bursztyniarstwo oraz rzemiosła artystycznego prowadzi w Gdańsku firmę Pracownia i Galeria STYL, specjalizującą się w biżuterii ze srebra i bursztynu. Już dziś zapraszamy do lektury wywiadu ze Zbigniewem Strzelczykiem, który będzie można przeczytać w naszym portalu kilka dni przed jubileuszowym spotkaniem z okazji 10-lecia Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu – impreza odbędzie w dniu 18 czerwca w Muzeum Bursztynu w Gdańsku o godz. 15.00.

Więcej informacji o KIGB