plzh-CNenetdelvltnorues
Dwaj znani zachodnioeuropejscy projektanci biżuterii Tasso Mattar oraz Philip Sajet zapraszają w lipcu na Majorkę na prowadzone przez nich warsztaty artystyczne projektowania i pracy z bursztynem.

Artyści zaprezentują szereg technik oraz przydatnych informacji, jak pracować z tak fascynującym materiałem, jakim jest bursztyn, z którym obaj mają styczność od wielu lat. Warsztaty odbędą się w dniach 7-11 lipca w pracowni Tasso Mattara w Arta na Majorce. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 700 euro.

Więcej informacji na stronie Tasso Mattara: www.mattar.de

Tasso Mattar
Projektant biżuterii, którego ulubionymi materiałami są te pochodzenia organicznego. Jego prace są wyjątkowo rzeźbiarskim ujęciem rzeczywistości. Zdobywca Bursztynowej Nagrody w Międzynarodowym Konkursie na Projekt Biżuterii z Bursztynem Amberif Design Award (Elektronos) w roku 2000. Dwukrotny juror tegoż konkursu. Jego bursztynowa łódź (pt. Arche) jest jedynym bursztynowym eksponatem stałej wystawy w Muzeum Biżuterii (Schmuckmuseum) w Pforzheim. Oprócz projektowania biżuterii kilka razy do roku prowadzi warsztaty artystyczne dotyczące projektowania biżuterii.

Philip Sajet
Zeszłoroczny zdobywca głównej nagrody pierwszego Biennale Bursztynu we Fromborku oraz wyróżnienia konkursu Ałatyr 2006 i Elektronos 2007. Członek jury Amberif Design Award (Elektronos) 2002. Jeden z najbardziej znanych złotników w Europie, wykładał między innymi w Royal College of Art w Londynie oraz Alchimia we Florencji.

Na zdjęciu: Philip Sajet. Fot. www.mattar.de