plzh-CNenetdelvltnorues
„Już od 40 lat nazwisko Zobel jest gwarancją unikatowości i ekskluzywności biżuterii o ponadczasowym pięknie. Łączenie różnych metali, dowolność w zestawianiu kolorów i form, szlachetnych kamieni z zaskakującymi materiałami – to cechy charakterystyczne ozdób pochodzących z Atelier Zobel."

Efekty łączenia tradycji jubilerskiej z nowatorstwem na najwyższym poziomie będą w tym jubileuszowym roku prezentowane na dwóch wystawach retrospektywnych. Pierwsza z nich będzie miała miejsce w Atelier Zobel w Konstancji, gdzie w 1968 roku Michael Zobel otworzył swoją pracownię, następna planowana jest w październiku w Aaron Faber Gallery na Fifth Avenue w Nowym Jorku.

Z tej okazji zostanie także wydana książka zatytułowana „Od A do Zobel”, na którą składać się będą wypowiedzi artystów, projektantów, przyjaciół i złotników. Do tego grona został zaproszony także Giedymin Jabłoński, któremu przypadło w udziale „zagospodarowanie” litery G – jak Gdańsk i Giedymin. Jednak wspólnym mianownikiem jest tutaj przede wszystkim bursztyn, który nierzadko można spotkać w pracach sygnowanych Atelier Zobel. Dwie z nich: bransoleta i brosza zdobione bursztynem znajdują się w zbiorach sztuki współczesnej w Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Michael Zobel dwukrotnie gościł w Gdańsku na targach Amberif jako juror w konkursie Elektronos oraz gość specjalny targów. Po raz trzeci odwiedzi on to miasto we wrześniu br. i weźmie udział w międzynarodowym konkursie Bursztyn w dobrych rękach. Książka ma się ukazać w sierpniu br.

Więcej informacji:
Atelier Zobel

Już niebawem w portalu amber.com.pl opublikujemy wywiad z Michaelem Zoblem.