plzh-CNenetdelvltnorues
Tę prestiżową nagrodę przyznaną po raz czwarty przez Gdańskie Centrum Bursztynu otrzymała w tym roku firma Apart z Poznania.

W czasie targów Amberif po raz czwarty została przyznana nagroda dla najlepszego i kierującego się w swej działalności rzetelnością i etyką klienta Gdańskiego Centrum Bursztynu, którym została firma Apart z Poznania. W czasie uroczystego bankietu statuetkę odebrała Beata Halagiera, która nie kryła radości: „Nagroda Amber Partner Award niezwykle nas ucieszyła, jest to dla nas wielka satysfakcja. Jesteśmy dumni, że spotkało nas wyróżnienie za rzetelność, uczciwość i terminowość w kontaktach między partnerami gospodarczymi w branży jubilerskiej.” Biżuteria z bursztynem zajmuje bardzo istotne miejsce w ofercie Apart: „Choć najczęściej interesują się nią turyści zagraniczni, również wśród Polek jest wciąż wiele amatorek tego pięknego kamienia. Biżuteria z bursztynem najlepiej sprzedaje się w naszych salonach w Krakowie, Warszawie i Toruniu. Przy wyborze kierujemy się przede wszystkim jakością i wzornictwem biżuterii. Bywają klienci, którzy poszukują wzorów inspirowanych trendami mody, a inni bardziej przywiązują wagę do konkretnego, oryginalnego wzoru, który wpada im w oko – biżuteria z bursztynem musi się po prostu podobać.” Obecnie Apart ma 118 salonów w Polsce, w tym roku planowane są kolejne inwestycje i otwarcie ok. 30 nowych salonów jubilerskich.

Po wręczeniu nagrody odbyła się aukcja kompletów biżuterii zdobionej bursztynem, które przekazały firmy Enzo, Amber Globe i Balt. Dochód został przeznaczony na rzecz Muzeum Bursztynu w ramach podpisanej w ubiegłym roku porozumienia o współpracy, której celem jest wzajemne wspieranie się poprzez różnorodne działania służące promocji obu instytucji, ale przede wszystkim bursztynu i Gdańska jako Światowej Stolicy Bursztynu. Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska Adam Koperkiewicz serdecznie dziękował za wsparcie i zadowalającą współpracę, dzięki której muzeum może się rozwijać. Dochód z ubiegłorocznej aukcji wspomógł zakup współczesnej biżuterii Michaela Zobla (przy eksponatach tych widnieje odpowiednia adnotacja). Na jaki cel zostanie przeznaczona kwota uzyskana z tegorocznej aukcji, jeszcze nie wiadomo, ale jak podkreśla Joanna Grążawska, kierownik Muzeum Bursztynu, na pewno będzie to nie mniej szczytny cel.

Fot. www.PolskaBizuteria.pl