plzh-CNenetdelvltnorues

Organizator targów Amberif podał właśnie do wiadomości dane liczbowe dotyczące kupców, którzy uczestniczyli w imprezie: stoiska 469 wystawców z 15 krajów odwiedziło 6.045 osób z 44 krajów świata.

16. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif, które odbywały się od 11 do 14 marca, zakończyły się w dobrej atmosferze. Wystawcy pytani o opinię na temat targów w większości wypowiadali się pozytywnie, także klienci zaznaczali, że oferta wystawców spełniła ich oczekiwania.

Według wstępnych statystyk targi odwiedziło 6.045 osób z 44 krajów. Przyjechało mniej kupców z Ameryki, jednak widać wyraźny wzrost zainteresowania z krajów Dalekiego Wschodu oraz Rosji. Najwięcej kupców zagranicznych przybyło z Niemiec, Anglii i innych krajów Unii Europejskiej. Jedynie nieznaczny spadek klientów pozytywnie zaskoczył wystawców, którzy spodziewali się znacznie gorszej frekwencji. Wystawcy oceniają targi jako udane, choć wspominają o znacznie ostrożniejszych zakupach dokonywanych przez klientów. Pojawienie się zupełnie nowych handlowców podsumowali słowami, że w trudniejszych czasach bursztyn bałtycki – ciepły, organiczny kamień z wielowiekową tradycją – wydaje się ciągle ciekawą alternatywą dla innych rodzajów biżuterii i kamieni jubilerskich.

Materiał prasowy


Zdjęcie: Widok Hali Bursztynowej – Amberif 2009