plzh-CNenetdelvltnorues
Minął pierwszy dzień Międzynarodowych Targów Bursztynu Ambermart. Wątpliwości, jakie nękały wystawców przed imprezą, pozostały nierozwiane.

Atmosfera imprezy była spokojna, dla niektórych wręcz niepokojąco spokojna. Choć targi przez trzy dni są otwarte dla publiczności, zainteresowanie pierwszego dnia nie było zbyt duże – ani ze strony fachowców, ani też niefachowców. Z drugiej strony trudno się spodziewać rozwiązania problemów branży bursztynniczej – wszyscy odczuwają zbliżający się kryzys i szukaja sposobów, by możliwie jak najbardziej łagodnie odczuć jego skutki. Wygląda na to, że w najlepszej kondycji są firmy, które znalazły dla siebie niszę na rynku, oferując wyroby charakterystyczne, nierzadko unikatowe, o interesującym, czasem wręcz intrygującym wzornictwie i wysokiej jakości.

Konkurs internetowy Ambermart Gallery rozstrzygnięty

Pierwszy dzień targów przyniósł rozstrzygnięcie konkursu Ambermart Gallery 2008 zorganizowanego przez targi Ambermart i Bursztynowy Portal amber.com.pl. Internauci, którzy w dniach 4-25 sierpnia oddali w sumie ponad 3.000 głosów na obydwu portalach, za zdecydowanie najlepszy produkt na targach Ambermart 2008 uznali kolekcję srebrnej biżuterii zdobionej naturalnym bursztynem wykonaną w firmie Amber Gems Marii Zawadzkiej. W portalu amber.com.pl drugie miejsce premiowane wyróżnieniem otrzymał Jacek Ostrowski z firmy Ostrowski Design za srebrny zegarek zdobiony bursztynem, natomiast na stronie targów była to Agata Całka, autorka kompletu biżuterii srebrnej z bursztynem. Serdecznie gratulujemy i informujemy, że druga edycja konkursu Ambermart Gallery odbędzie się już za rok. Udział mogą w niej brać wszyscy wystawcy targów Ambermart 2009.

Otwarcie sklepu W. Kociuby w Gdańsku

Kolejnym wydarzeniem tego dnia było otwarcie sklepu krakowskiej firmy W. Kociuba Narzędzia Jubilerskie przy ul. Bażyńskiego w Gdańsku. Właściciel, Wojciech Kociuba, deklaruje, że jego asortyment będzie różnił się od dotychczas dostępnego w sklepach oferujących towary dla branży jubilerskiej w tym mieście: "Mamy wiele towarów produkowanych przez zagraniczne firmy, których jesteśmy dystrybutorem w Polsce. W ofercie posiadamy maszyny do robienia modeli woskowych, grawerowania laserowego czy też szlifowania. Jednak największą atrakcją są zdecydowanie programy i maszyny do projektowania biżuterii."

Fot. Amber Gems / Michał Kosior