plzh-CNenetdelvltnorues

Jeszcze tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia 9. edycji Międzynarodowych Targów Bursztynu Ambermart. Będą one trwały 3 dni (czwartek – sobota) i będą przez cały ten czas otwarte dla publiczności.

W imprezie weźmie udział 140 wystawców, którzy zaprezentują ofertę przygotowaną głównie z myślą o sezonie świątecznym. Targi Ambermart są bowiem pomyślane jako targi uzupełniające przez okresem bożonarodzeniowym.
Organizator targów, Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, przygotował interesujący program ramowy. Kupców powinno zainteresować seminarium zatytułowane „Bezpieczne zachowania w zawodach dużego ryzyka”, w którym udział mogą wziąć wyłącznie właściciele i przedstawiciele handlowych firm jubilerskich i bursztynniczych. Zostało ono przygotowane przy współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji, Fundacji Ekspertów Jednostek Antyterrorystycznych AT oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem POLALARM.

Nie zabraknie też stałych punktów programów, takich jak m.in. Konkurs Publiczności na najładniejszy komplet biżuterii z bursztynem, wystawa inkluzji roślinnych i zwierzęcych w bursztynie przygotowana przez Muzeum Inkluzji w Bursztynie przy Uniwersytecie Gdańskim czy Laboratorium Bursztynu oraz wieczornych atrakcji zarówno dla wystawców, jak i dla kupców.
Nastroje przed targami są dosyć napięte – wpływ na tę sytuację ma wiele czynników, m.in. niski kurs dolara i mniejsza chłonność rynku amerykańskiego na wyroby bursztynowe z Polski uwidaczniająca się szczególnie w niskim (konkurencja z Chinami) oraz średnim (kryzys w USA) segmencie cenowym. Jak w tej sytuacji poradzą sobie producenci i czy zainteresowanie kupców ich ofertą będzie wystarczająco duże – okaże się już za tydzień.


Polecamy raport:
Tendencje na polskim i globalnym rynku wyrobów bursztynowych w roku 2008

Do pobrania: Program targów Ambermart 2008 (Word)