plzh-CNenetdelvltnorues
Małgorzata Kalińska: pierścionek

Wszystkie trendy na 2012 rok mają jeden wspólny mianownik: są świadomym komunikatem, emanują siłą i optymizmem. Decydującą rolę odgrywają w nich kolory – zestawione w podobnych tonacjach barwnych lub na zasadzie silnych kontrastów.

ELECTRIC ROMANCE

Silnie zaznaczają się motywy folklorystyczne, regionalne i tradycyjne rękodzieło – jednak w całkiem nowym wydaniu, idące z duchem czasów. Naturalne materiały i te pochodzące z recyklingu emanują nasyconymi kolorami lata. Przejawiają się w prostych przeróbkach, powrocie do rękodzieła i technik manualnych oraz nowatorskich zestawienia motywów zaczerpniętych z różnych kultur: proste ściegi, kratka, rośliny, ptaki i kwiaty spotykają się na delikatnych wzorach niczym z chińskiej lub flamandzkiej porcelany. Stroje ludowe i koronki odnajdują się w nowych kombinacjach z amerykańskimi pledami i nadrukami z motywami wolnościowymi. W sposób beztroski i doprawiony szczyptą humoru można próbować kreatywności pod hasłem „Mix it yourself”.

DARK ATTITUDE

Wyrazisty styl pełen kobiecej elegancji – szczególnie w wydaniu na co dzień. Stonowane zdobienia, dobrej jakości materiały i ekstrawaganckie formy zawitały w ciemnym, ubogim w kontrasty świecie. Kolory nocy szczególnie efektownie prezentują się w rzeźbiarskiej stylizacji. Optycznie i haptycznie efekt ten wzmacniają materiały oraz techniki obróbki ich powierzchni: od szlachetnie polerowanego drewna poprzez połyskujące metale i szkło dymne po ziarnisty jeans. Bardzo silny trend na rok 2012!


LIGHT INNOCENCE

Szlachetny, czysty i wyważony. Wręcz purystyczny trend w designie, wyostrzający zmysły i budujący atmosferę, w której każdy się odnajdzie. Tematem przewodnim tej eterycznej lekkości jest naturalne światło dzienne. Delikatne cienie i przezroczystości harmonizują ze zredukowaną paletą pudrowych pasteli. Formy organiczne, miękkie modulacje, delikatne załamania i subtelne kombinacje materiałów zapewniają dotykową przyjemność na najwyższym poziomie.

RADIANT MODERNITY

Siła wyrazistych kolorów, które na pewno nie ujdą uwagi. Połyskujących, błyszczących i świecących – intensywne tonacje mieszają się ze sobą. Często dominują na dużych powierzchniach, co jeszcze tylko zwiększa ich plakatowość. Do tego trendu przynależą nadzwyczajnie duże i proste graficzne wzory w zaskakujących miejscach. Stylistyka rodem z lat 70. i 80. wydoroślała, stała się prosta i ograniczona. Meble i akcesoria są perfekcyjnie wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Zestawienie trendów opracowało biuro stylistyczne bora.herke.palmisano. Materiał prasowy targów Ambiente.