plzh-CNenetdelvltnorues

Wyjątkowa gratka dla miłośników talentu Danuty Burczik-Kruczkowskiej i dla tych, którzy jeszcze jej nie znają. Po raz pierwszy ta projektantka biżuterii pokaże swoje charakterystyczne naszyjniki i bransolety ze zmatowionego, naturalnego bursztynu w Warszawie – na targach Złoto Srebro Czas.

Choć tego typu biżuterię wykonuje już od prawie 10 lat, świat dowiedział się o niej dopiero kilka lat temu. Stało się to m.in. za sprawą pokazów mody Joli Słomy i Mirka Trymbulaka „Pomerańcha” oraz „Gwiazdy Heweliusza”, do których zaprojektowała biżuterię. Jej kreatywność połączona z indywidualnym traktowaniem bursztynu została doceniona w tegorocznym konkursie Mercurius Gedanensis w Gdańsku, w którym otrzymała 1. nagrodę za bransoletę „Pasek”.

Danuta Burczik-Kruczkowska w ciągu 20 lat przygody z bursztynem wypracowała własny, niepowtarzalny styl. Charakterystyczne dla niej są naszyjniki z dużych kul naturalnego, zmatowionego bursztynu wyglądającego jak „upudrowane” landrynki, choć w jej kolekcjach spotkamy także bogactwo innych form. Jej znakiem rozpoznawczym stały się także tzw. żużlaki – gorszej jakości bryłki bursztynu, którym ona nadaje wyjątkowy urok. Do grona wielbicielek jej talentu należy m.in. Monika Richardson.

Bursztyn i bursztynowa biżuteria zajmują bardzo ważne miejsce na targach Złoto Srebro Czas. Oprócz wzorów tradycyjnych, gdzie „złoto Bałtyku” zamykane jest w oprawach ze srebra i złota, prezentowana jest także nowoczesna biżuteria artystyczna, nierzadko unikaty, w których umiejętnie i kreatywnie zostało wykorzystane naturalne piękno i bogata gama barw tego wyjątkowego kamienia.