plzh-CNenetdelvltnorues

Pierścionki Jana Pomianowskiego z całą pewnością nie pozwolą zapomnieć o lecie w jesienne i zimowe dni. Są efektowne i zaskakują rozmiarami oraz zestawieniami kolorystycznymi.

”Przygotowałem kolekcję pierścionków dużych, ciężkich, wykonanych tradycyjnymi i pracochłonnymi technikami złotniczymi. Są kolorowe, strojne w cenne kamienie i złocenia – słowem żadnej wstrzemięźliwości stylistycznej” – tak projektant opisuje swoje najnowsze propozycje, które będzie prezentował w Galerii Projektantów na targach Złoto Srebro Czas. Ten fantastyczny efekt kolorystyczny udało się osiągnąć przede wszystkim dzięki zastosowaniu barwnych kamieni – oprócz różnych odmian bursztynu znajdziemy także fuksyt z rubinem, opal meksykański, sodalit, szafir, larimar i czaroit.

Zarówno ta, jak i wcześniejsze kolekcje Jana Pomianowskiego świadczą o jego fascynacji kamieniami. Ich gama jest bardzo bogata: ”Używam wszystkich kamieni
jubilerskich, które w danej chwili pasują mi kolorem, kształtem, przejrzystością...” – wyjaśnił projektant.

Jan Pomianowski, z wykształcenia malarz, zajmuje się projektowaniem biżuterii od niespełna 30 lat. Stale doskonali warsztat i wzornictwo, stawiając przede wszystkim na oryginalność i efektowność ręcznie wykonywanych ozdób.