plzh-CNenetdelvltnorues
Galeria YES prezentuje dokonania twórców biżuteri artystycznej

Galeria YES w Poznaniu zaprasza na spotkanie wigilijne i wystawę biżuterii rodzinnej, którą ubarwią historie z nią związane. Wystawa ma na celu nie tylko podkreślenie emocjonalnego znaczenia biżuterii, ale też skłonić ku świątecznej refleksji.

Takich refleksji z pewnością dostarczą „biżuteryjne” historie, których będzie co najmniej kilka. Jedną z nich – o wyjątkowych kolczykach ozdobionych diamentami na 58. rocznicę ślubu jej rodziców – opowie sama właścicielka i założycielka Galerii Magdalena Kwiatkiewicz. Będzie to także okazja, by się zastanowić, co to jest biżuteria rodzinna. „Jeśli nie dostałaś jej od matki czy babci, to zacznij tworzyć własną kolekcję, którą będziesz mogła przekazać swoim dzieciom” – zachęca Magdalena Kwiatkiewicz. Emocje z nią związane będą w kolejnych pokoleniach z pewnością bezcenne – bowiem nie estetyka przedmiotu jest ważna, ale wspomnienia z nim związane.

Spotkanie będzie także okazją, by odkryć kolejne funkcje biżuterii – oprócz tych powszechnie jej przypisywanych. „Biżuteria to nie tylko obiekt sztuki czy ozdoba, to przede wszystkim emocje i wspomnienia w niej zawarte” – wyjaśnia właścicielka Galerii, której celem jest poszerzanie grona miłośniczek biżuterii artystycznej. Magdalena Kwiatkiewicz jako jedyna w Polsce gromadzi kolekcję współczesnej polskiej sztuki złotniczej – jej trzon stanowią przedmioty wykonane w latach 90. i pierwszej dekadzie naszego wieku, choć coraz więcej w niej przykładów dokumentujących również wcześniejsze zjawiska artystyczne. Promowanie współczesnej biżuterii artystycznej to cel Galerii YES, realizowany nie tylko poprzez ofertę handlową, ale także spotkania, prelekcje i wystawy.

Wystawa „Klejnoty Rodzinne”
Galeria YES
ul. Paderewskiego 7, Poznań
21.12.2011, godz. 19.

Polecamy:
Kolekcja biżuterii współczesnej Magdaleny Kwiatkiewicz
Kobieta w obiektywie Marii Magdaleny Kwiatkiewicz